«پاوه» و «حلبچه» خواهرخوانده می شوند

سرویس کرمانشاه _ محمدطیب صحرایی و آزاد توفیق رحیم، استانداران کرمانشاه و حلبچه و یک هیات اقتصادی از اتحادیه میهنی امروز از زیرساخت‌های مرز شوشمی پاوه و طویله حلبچه بازدید کردند.

به گزارش کردپرس؛ استاندار کرمانشاه در نشست مشترک با آزاد توفیق رحیم استاندار حلبچه که با حضور ماموستا ملاقادر قادری امام جمعه پاوه، کنسول جمهوری اسلامی در سلیمانیه و هیات اتحادیه میهنی اقلیم کردستان و مشاور استاندار کرمانشاه در امور عراق در محل فرمانداری پاوه برگزار شد، به همزیستی تاریخی و ریشه‌های مشترک فرهنگی و دینی مردم استان‌های کرمانشاه و حلبچه اشاره کرد و گفت: امروز مذاکرات خوبی با هدف تقویت ارتباطات سازنده و مفید میان مسئولین ارشد دو استان انجام شد.

«پاوه» و «حلبچه» خواهرخوانده می شوند

مقام عالی استان کرمانشاه تاکید کرد: خوشبختانه هر دو طرف بر گسترش مناسبات دوجانبه از طریق این مرز در کوتاه ترین زمان ممکن توافق دارند.

وی افزود: امیدواریم با توسعه زیرساخت‌ها و اجرایی شدن توافقات شاهد رونق روزافزون این مرز مشترک و بهبود معیشت مردم منطقه باشیم.

صحرایی در ادامه به تشریح توانمندی‌های کرمانشاه در حوزه های مختلف گردشگری، صنعتی و کشاورزی و ارائه خدمات فنی و مهندسی پرداخت و گفت: کرمانشاه متناسب با نیاز استان حلبچه، آمادگی گسترش مناسبات در حوزه های مختلف تولیدی و خدماتی به ویژه در حوزه سلامت را دارد.

«پاوه» و «حلبچه» خواهرخوانده می شوند

 مردم حلبچه خود را مدیون ایران و کرمانشاه می‌دانند

در ادامه این نشست دکتر آزاد توفیق رحیم عنوان کرد: مردم حلبچه با مردم این منطقه دارای یک تاریخ و فرهنگ مشترک هستند و خود را مدیون ایران، استان کرمانشاه و مردم این منطقه می‌دانند.

استاندار حلبچه گفت: استان کرمانشاه و شهر پاوه در دوران رژیم صدام حسین در چندین مقطع مردم حلبچه را در آغوش خود پناه دادند و این کار برای ما بسیار ارزشمند است.

وی با اشاره به قدمت ۸۰ ساله مرز شوشمی عنوان کرد: امیدواریم با تلاش های صورت گرفته شاهد توسعه بیشتر ارتباطات تجاری، فرهنگی و گردشگری میان این دو استان همسایه باشیم.

 در این نشست همچنین پیشنهاد شد دو شهر پاوه و حلبچه به عنوان خواهرخوانده معرفی شوند.

«پاوه» و «حلبچه» خواهرخوانده می شوند

کد خبر 2756338

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha