٧٦ درصد مردم در مهاباد دو دز واکسن کرونا را دریافت کردند

سرویس آذربایجان غربی- رییس مرکز بهداشت مهاباد از دریافت دو دز واکسن توسط 76 درصد جمعیت بالای 12 سال در شهرستان مهاباد نیز خبر داد و گفت: محدودیت های خدماتی و اداری برای افراد واکسن گریز در نظر گرفته شده است.

به گزارش کردپرس، قاسم امینی، در جلسه کارگروه تخصصی سلامت شهرستان مهاباد بیان کرد: از ابتدای طرح واکسیناسیون علیه کرونا تاکنون بیش از 358 هزار و 837 دُز انواع واکسن کرونا در این شهرستان به گروه‌های هدف و اولویت دار تزریق شده است.

او ادامه داد: از این تعداد بیش از 175 هزار نفر معادل 87 درصد نوبت اول واکسن و 152 هزار نفر معادل 76 درصد جمعیت بالای 12 سال نیز مرحله دوم واکسن را تاکنون تزریق کرده اند.

امینی با تاکید بر اینکه اطلاع‌رسانی برای تسریع در روند تزریق دُز سوم واکسیناسیون عمومی علیه ویروس کرونا به‌طور جدی از سوی متولیان امر انجام شود، گفت: با توجه به وضعیت داده آماری و احتمال شروع شدن پیک ششم کرونا با غالب نوع امیکرون انتظار داریم تمامی افراد واجد شرایط نسبت به دریافت دز سوم اقدام کنند.

رییس مرکز بهداشت مهاباد با بیان اینکه محدودیت های خدماتی و اداری نیز برای افراد واکسن گریز در نظر گرفته شده است، اضافه کرد: شبکه بهداشت آمادگی لازم را برای ارایه لیست کارکنان و کارمندان دولتی که اقدام به تزریق مراحل سه گانه واکسن خود نکرده اند به فرمانداری جهت اعمال قوانین ابلاغی از طرف وزارتخانه را دارد.

در ادامه معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری مهاباد، به اهمیت موضوع امنیت غذایی شهروندان تاکید کرد و گفت: اصحاب رسانه و فعالان حوزه رسانه باید بیشتر در خصوص فرهنگ مصرف مواد غذایی و نحوه انتخاب مواد مصرفی ورود کنند.

خشایار صنعتی، با اشاره به اینکه امروزه گرایش به مصرف محصولات رنگ و لعابدار بیشتر شده است، گفت: تاکید فعالان سلامت بر مصرف محصولات ارگانیک و توجه به کیفیت محصولات بوده که سلامت جسمی جامعه را تامین خواهد کرد.

او افزود: فرهنگ جوامع سنتی در مقابله با بسیاری از عادت های غذایی مقاوم بوده و نیاز است امر فرهنگ سازی و اطلاع رسانی به صورت مستمر از طریق فضای مجازی انجام شود.

کد خبر 26095

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha