در عملیات بازسازی زلزله، ۷۰ سانتی متر به سرانه آموزشی استان اضافه شد

سرویس کرمانشاه _ استاندار کرمانشاه گفت: در ایام بازسازی زلزله، توانستیم از تهدید، فرصت بسازیم و ۷۰ سانتیمتر به سرانه آموزشی استان اضافه شد که یک اتفاق بسیار ارزشمند است.

به گزارش کردپرس؛ هوشنگ بازوند در نشست شورای آموزش و پرورش استان که با حضور وزیر آموزش و پرورش و هیئت همراه برگزار شد؛ عنوان کرد: دکتر نوری از مدیران آگاه و توانمند کشور و از خطه غرب کشور و زاگرس هستند و کاملا با ظرفیت ها و کمبودهای آموزشی این منطقه و کل کشور و راهکارهای برون رفت از این مشکلات کاملا آشنا هستند و این پشتوانه مناسب کمک می‌کند ایشان در جایگاه وزارت، موفق ظاهر شوند.

وی افزود: در حادثه تصادف دانش آموزان کرمانشاهی، علی رغم اینکه دکتر نوری در مسافرت خارج از کشور بودند ولی به شکل جدی و مستمر این حادثه را پیگیری کردند و در اولین فرصت به عیادت این عزیزان آمده‌اند.

استاندار کرمانشاه گفت: تصویب لایحه رتبه بندی معلمان در آغاز وزارت ایشان و پیگیری های مستمر اتفاق افتاد که هدیه‌ای بزرگ به معلمان بود.

وی در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: در طول این سال‌ها با همکاری سازمان برنامه، سئوالات بسیار مهمی در حوزه های توسعه‌ و اشتغال برای دانش آموزان مطرح کردیم و پاسخ‌های این عزیزان گاه از نظرات مشاوران بسیار کاربردی تر و عملیاتی بود و این نشان از هوشمندی، خلاقیت و ذکاوت این سرمایه‌های انسانی کشور دارد و همچنین بیانگر موفقیت معلمان کرمانشاهی در علم آموزی، دارد.

وی عنوان کرد: با وجود مشکلات کرونا آمار پذیرش رشته های علوم پزشکی و داروسازی نسبت به سال گذشته ۱۷ درصد رشد داشته است که یک موفقیت مهم محسوب می‌شود.

بازوند همچنین عنوان کرد: در جریان طرح مطالبات پیرامون رتبه بندی معلمان، در کرمانشاه این مطالبات بسیار با متانت و بدون هنجار شکنی صورت گرفت که این نشان از شعور سیاسی معلمان و مدیران آموزش و پرورش استان دارد.

وی افزود: با تلاش هایی که صورت گرفت در سال ۹۷ امتیاز منطقه جنگی برای کارمندان استان های درگیر جنگ از جمله کرمانشاه در نظر گرفته شد. ولی مناسفانه بازنشستگان آموزش و پرورش که در زیر بمباران علم آموزی کردند، از قلم افتاده‌اند که انتظار داریم وزیر که فرزند یک استان مرزی هستند این موضوع را دنبال کنند.

کد خبر 23451

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha