برخورد قوی دادستانی ایلام با متخلفین با رعایت آبروی افراد

سرویس ایلام - دادستان جدید مرکز استان ایلام در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بر برخورد قوی با متخلفین و مسئولینی که حقایق را وارونه جلوه می دهند تاکید کرد و گفت: در عین حال بر مراعات آبروی افراد در جریان دادرسی ها تاکید داریم.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، عبدالوهاب بخشنده عنوان کرد: برخورد با فقیری که از روی ناچاری اقدامی را انجام می دهد اولویت اول بنده نیست، سعی بنده بر این است که با کسانی و مسئولینی که تخلف کرده اند و افرادی دارند و سفارش می شوند برخورد کنم.

او گفت: اعتقاد من این نیست که با پیرزنی که آلونکی ساخته است بخواهم ماده ۱۰۰ را اجرا کنم ولی با بساز و بفروشی که سفارش شده است کاری نداشته باشیم.

وی با برشمردن اقداماتی که در برخورد با اراذل و اوباش صورت گرفته گفت: هر چند در برخورد با اراذل و اوباش اقداماتی انجام گرفته است اما مردم از این جو ناراضی هستند.

دادستان ایلام تاکید کرد: اقدام ما در برابر مسئولینی که فشار می آورند و موضوعات را وارونه جلوه می دهند، اقدامی قوی است، البته حفظ آبروی مسئول برایمان مهم است و باید ادله ما قوی باشد و چنانچه جرمی انجام دهند در چارچوب قانون نه بیشتر و نه کمتر اقدام می شود چرا که قانون فصل الخطاب است.

بخشنده با عنوان این که در استان ایلام تقریبا ۳۷ نفر محکوم به قصاص داریم، خاطرنشان کرد: هر چند قصاص حق اولیای دم است، اما می توان خیلی از آنها را به صلح و سازش ختم کرد لذا از نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام استدعا دارم در این مورد با حفظ شان و جایگاه همکاری کنند.

کد خبر 22670

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha