گزارش جامع مشکلات گمرک کیله  سردشت تهیه شود

سرویس آذربایجان غربی- رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی طی دستوری به دادستان سردشت، خواستار تهیه گزارش جامعی از مشکلات و نیازمندی های گمرک کیله سردشت و اصلاح راه های مواصلاتی این شهرستان در اسرع وقت شد.

به گزارش کردپرس، ناصر عتباتی در بازدید گمرک کیله سردشت گفت: گمرک سردشت ظرفیت بزرگی برای رشد و تعالی منطقه از بعد تجاری و اقتصاد برون مرزی و نیز اشتغال و ارزآوری را می تواند رقم بزند.

او ادامه داد: در بازدیدی که صورت گرفت نیازمندی های ضرور، نواقص و مشکلاتی فرا روی گمرک سردشت ملاحظه شد که توجه ویژه مسئولین استانی و ملی را می طلبد. خصوصاً راههای مواصلاتی سردشت و گمرک آن نیاز مبرم به تعریض، تعمیر واصلاح دارد.

عتباتی، سپس در نشست صمیمی با قضات دادگستری سردشت به سختی کار قضا اشاره کرد و گفت: سردشت شهری مرزی با مرزبانانی دلیر، شجاع و انقلابی است که در دفاع مقدس آسیب های زیادی را خصوصاً در بحث بمباران شیمیایی این شهر دیده است و مردم شریف آن نیازمند یاری، کمک و توجه ویژه هستند و هر چه قدر در توان دستگاه قضایی است باید در خدمت مردم این منطقه باشند.

رئیس کل دادگستری استان همچنین به مبحث کاهش جمعیت کیفری زندانها ورود کرد و از قضات خواست تا کمترین استفاده از مجازات‌های حبس را به کار بگیرند و متهمین و مجرمینی را که استحقاق قانونی استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس را دارند به زندان نفرستند و به جای حبس از ارفاقات قانونی استفاده کنند.

او تاکید کرد: البته این امتیاز مختص افراد شرور و بر هم زنندگان امنیت مردم نیست و این افراد استحقاق استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس و سایر ارفاقات قانونی را ندارند و باید با آنها برخورد قاطع صورت خواهد بگیرد.

کد خبر 19034

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha