وزیر بهداشت: محدویت سنی واکسن کرونا برداشته شد

سرویس ایران- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در کل کشور واکسیناسیون بالای ۱۸ سال از امروز انجام می شود و محدودیتی وجود ندارد و مردم می توانند برای دریافت واکسن اقدام کنند.

به گزارش کرد پرس، بهرام عین اللهی روز سه شنبه در حاشیه جلسه کمیته علمی کرونا ضمن قدردانی از کادر بهداشت و درمان کشور که در زمینه کووید ۱۹ به صورت شبانه روزی بسیار تلاش کردند، از برداشته شدن محدودیت و شرط سنی واکسیناسیون در سراسر کشور ار امروز خبر داد و گفت: در مورد واکسیناسیون دیگر محدودیتی نداریم و از امروز تمام افراد بالای ١٨ سال می ‌توانند به مراکز واکسیناسیون برای تزریق واکسن مراجعه کنند.

وی از پرداخت معوقات کادر سلامت که در زمینه مقابله با کرونا کار می کنند، خبر داد و گفت: ما بودجه پرداخت معوقات کادر سلامتی که در زمینه مقابله با کرونا کار می کنند را با دستور رییس جمهور و معاون اول دریافت کردیم و از امروز توزیع شروع می‌ شود، در سفرهای استانی به ویژه پرستاران به دلیل معوقات گلایه ‌مند بودند و اعلام کردیم این معوقات به نیروهای میدانی نه ستادی پرداخت شود.

وزیر بهداشت درخصوص قرنطینه هوشمند اظهار کرد: در ستاد کرونا مطرح شد که محدودیت‌ ها کاهش پیدا کند و در دو هفته آینده برنامه جدیدی برای کاهش و لغو محدودیت‌ ها به ستاد کرونا خواهیم داد و محدودیت‌ هایی مانند منع تردد شبانه و سفر کاهش پیدا کنند یا برداشته شوند، البته مهمترین مسئله برای ما واکسیناسیون است، مثلا دانش آموزان و دانشجویان برای حضور در فضاهای جمعی باید واکسن تزریق کرده باشند.

عین اللهی با بیان اینکه ۵۰ درصد مردم واکسینه شده اند، تصریح کرد: در حال حاضر به مرز تزریق ۴۵ میلیون دوز واکسن رسیده‌ ایم و هفته پیش هشت میلیون دوز واکسن تزریق کردیم و امیدواریم در چند هفته آینده ٧٠ درصد جمعیت را واکسینه کنیم و از مشاهده صحنه‌ های تلخ و مرگ و میر هموطنانمان جلوگیری کنیم، در تمام نقاط دنیا ثابت شده است واکسیناسیون از مرگ و میر جلوگیری می ‌کند، البته رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و تهویه مناسب همچنان باید رعایت شود.

وزیر بهداشت عنوان کرد: در جلسه دیروز شورای عالی آموزش و پرورش اعلام کردیم که مدارس و آموزشگاه ها و دانشگاه‌ ها باید زمینه حضور دانش آموزان و دانشجویان را فراهم کنند؛ واکسیناسیون دانش آموزان ١٢ تا ١٨ سال از دو روز پیش آغاز شده است، اما فعلا واکسیناسیون کنکوری‌ ها را آغاز کرده ایم و سن به تدریج کاهش پیدا خواهد کرد و برنامه داریم در دو تا سه هفته آینده واکسیناسیون دانش آموزان بین ١٢ تا ١٨ سال انجام شود.

عین اللهی درخصوص واکسن هایی که در دنیا برای دانش آموزان به تایید رسیده است، گفت: در حال حاضر در دنیا واکسن های سوبرانا و سینوفارم برای دانش آموزان تاییده شده است.

کد خبر 17563

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha