راه اندازی پایگاه اورژانس هوایی در اورامانات اولویت  وزارت بهداشت است

سرویس کرمانشاه _ وزیر بهداشت گفت: راه اندازی پایگاه اورژانس هوایی در منطقه اورامانات از اولویت های این وزارتخانه است که باید بررسی های لازم در مورد آن انجام شود.

به گزارش کردپرس، بهرام عین اللهی در جلسه ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: رکورد هفته قبل مربوط به آلمان با تزریق هفتگی ۶ میلیون دُز واکسن کرونا بود اما در ایران از اول هفته تا امروز، ۷.۹ میلیون دُز واکسن کرونا تزریق شده و با اختلاف زیاد، رکورددار تزریق واکسن هفتگی در جهان هستیم.

وی افزود: در دولت سیزدهم با تلاش، همدلی حجم قابل توجهی واکسن کرونا از مسیر تولید داخلی و وارداتی، تامین شد که این موفقیت عمدتا ناشی از تلاش شبانه روزی رییس جمهور و مذاکرات وی با روسای جمهور کشورهای مختلف است البته نقش معاون اول رییس جمهور در تامین واکسن نیز بسیار مهم بود.

وزیر بهداشت عنوان کرد: تقاضای بنده، تسریع در واکسیناسیون عمومی علیه این بیماری منحوس است و حتی اگر یک روز زودتر، واکسن تزریق شود برای ما خیلی مهم است.

وی با تاکید بر اینکه سرعت بخشیدن به واکسیناسیون عمومی امکان پذیر نیست مگر اینکه مردم به کمک ما بیایند در ادامه افزود: در تاریخ بعد از انقلاب ثابت شده که هر کجا مردم در صحنه بودند و کمک کردند، موفقیت های چشمگیری داشته ایم. در دوران دفاع مقدس، مردم باعث پیروزی ما شدند، بنابراین باید به مشارکت مردمی در واکسیناسیون عمومی، توجه ویژه ای داشته باشیم.

وزیر بهداشت در دنباله سخنانش از توسعه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ابراز خرسندی کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه را تیپ ۲ نمی دانم بلکه این دانشگاه از نظر بنده به عنوان وزیر بهداشت، تیپ ۱ است البته تیپ بندی دانشگاه ها را خیلی قبول ندارم چون عادلانه نبوده و ظالمانه است؛ باید به همه دانشگاه ها، امکان رشد و پیشرفت بدهیم.این دانشگاه، دانشمندان بسیار ارزشمند و توانایی های فراوانی در رشته های مختلف علوم پزشکی دارد. به این استان و دانشگاه، کمک خواهیم کرد.

وی با اشاره به بازدیدهای امروز خود از مراکز درمانی کرمانشاه، گفت: مرکز درمان سکته های حاد مغزی کرمانشاه در کشور بی نظیر است و یکی از آرزوهای ما، ایجاد این مراکز بود چون افرادی که محکوم به مرگ هستند در کمترین زمان، درمان می شوند و به زندگی بر می گردند. این مرکز می تواند در سایر نقاط کشور نیز ایجاد شود. برای تکمیل پروژه های ناتمام دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، کمک می کنیم.
عین اللهی خاطرنشان کرد: ما برای کمک به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، اجرای پزشکی خانواده و نظام ارجاع را به طور کامل داریم. در خیلی از کشورهای پیشرفته که از نظر بودجه ای از ما بهتر هستند می بینیم که پزشک خانواده و نظام ارجاع، اجرا می شود.

وی با تاکید بر اینکه بهبود وضعیت بهداشتی و درمانی پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر از اولویت های ما است در ادامه عنوان کرد: راه اندازی پایگاه اورژانس هوایی در این منطقه نیز از اولویت های ما است که باید بررسی های لازم در مورد آن انجام شود.

کد خبر 17287

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha