دولت عراق ملزم به پایبندی به تحریم‌های آمریکا علیه گروه‌های مقاومت نیست

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یکی از اعضای کمیته روابط خارجی پارلمان عراق تاکید کرد که دولت این کشور ملزم به پایبندی به تحریم های آمریکا علیه گروه های مقاومت و حشد الشعبی نیست.

به گزارش کردپرس، نعیم العبودی، عضو کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان عراق عصر امروز (پنج شنبه) در گفت و گو با بغداد الیوم اظهار داشت: تصمیم اخیر وزارت خزانه داری آمریکا مبنی بر قرار دادن جنبش النجباء و اکرم الکعبی، دبیرکل آن در فهرست تروریسم، هیچ گونه اقدامات الزام آوری برای دولت عراق در رابطه با آنها در پی ندارد.

این نماینده پارلمان عراق در این باره همچنین تصریح کرد: دولت عراق موظف و ملزم به اجرای تصمیم های طرف آمریکایی در رابطه با گروه های مقاومت وابسته به حشد الشعبی به عنوان بخشی از نهاد نظامی کشور نیست.

لازم به ذکر است که وزارت خزانه داری آمریکا شامگاه سه شنبه اعلام کرد که این کشور جنبش اسلامی النجباء به عنوان یکی از گروه های تشکیل دهنده سازمان حشد الشعبی و دبیرکل آن را مورد تحریم قرار داده که این مسئله بدان معنی است که تمامی منافع و دارایی های جنبش و الکعبی در خاک آمریکا مسدود می شود و شهروندان این کشور نیز دیگر حق ندارند هیچ گونه تعاملی با آنها داشته باشند.

کد خبر 106802

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha