پیشرفت فیزیکی ۳۵ درصدی واحدهای مسکن ملی استان ایلام

سرویس ایلام - مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام در گفتگو با کردپرس از اخذ پروانه ساختمانی برای ۳۶۷۳ واحد مسکن ملی استان خبر داد و گفت: پیشرفت فیزیکی واحدهای در حال احداث مسکن ملی استان ایلام در مجموع ۳۵ درصد است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، فرشاد دوستی گفت: برای احداث مسکن ملی در استان ایلام تا کنون ۳۶۷۳ پروانه ساختمانی از طرف شهرداریهای استان صادر شده که بخش عمده این پروانه ها با توجه به حجم درخواست برای مسکن ملی در شهر ایلام مربوط به مرکز استان است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام با اشاره به نقش مهم تأمین زمین درتحقق برنامه های مسکن ملی استان گفت: درشهرهایی مثل دهلران و ...که مشکل تأمین زمین نداریم مقرر شده که مسکن ملی به صورت واحدهای ویلایی اجرایی شود اما در سایر شهرها از جمله مرکز استان پیگیر تأمین زمین از طریق الحاق به محدوده شهر و استفاده از زمینهای مازاد سایر دستگاهها دولتی هستیم و در این خصوص مالکان زمینهای اطراف شهر می توانند جهت تهاتر زمین به اداره کل راه و شهرسازی استان مراجعه کنند.

وی میزان پیشرفت فیزیکی پروژه های مسکن ملی در حال ساخت استان ایلام را در مجموع ۳۵ درصد عنوان کرد و افزود: احداث بیش از هزار واحد دیگر مسکن ملی در شهر ایلام ظرف چند روز آینده آغاز می شود.

فرشاد دوستی همچنین به بند (ک) تبصره ۱۱ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ در خصوص واگذاری اراضی تصرفی قبل از سال ۱۳۹۴ که بر اساس طرح های مصوب شهری در آنها ساخت و ساز صورت گرفته به مالکین اعیانی آنها طبق ضوابط و مقررات مربوطه اشاره نمود و افزود: اشخاصی که شامل این بند از قانون هستند تا پایان سال فرصت دارند به اداه کل راه و شهرسازی استان مراجعه و نسبت به تشکیل پرونده اقدام کنند.

کد خبر 43000

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha