افتتاح کارخانه «وکس پلی اتیلن» در دره‌شهر / کلنگ زنی و افتتاح ۱۹ طرح

سرویس ایلام - برای اولین بار در استان و طی آیینی با حضور معاون اقتصادی استاندار ایلام، طرح تولید «وکس پلی اتیلن» در شهرستان دره‌شهر افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، شهریار عباسی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام در این مراسم گفت: این طرح با تولید وکس پلی اتیلن با ظرفیت هزار تن در سال در زمینی به مساحت پنج هزار و ۷۰۰ متر با استفاده از تسهیلات تبصره ۱۸ به میزان دو میلیارد و جمعا به ارزش ۶ میلیارد تومان امروز مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی با بیان اینکه افتتاح این پروژه منجر به اشتغالزایی ۱۵ نفر می شود، افزود: این طرح برای اولین بار در سطح استان امروز در شهرستان دره‌شهر افتتاح شد و این محصول در صنایع لاستیک خودرو،صنایع پلاستیک، صنایع لوله‌های pvc و صنعت رنگ کاربرد دارد.

امروز ۱۹ پروژه شهرستان دره‌شهر همزمان با دهه فجر با اعتبار بیش از ۶۰۰ میلیارد ریال افتتاح و کلنگ زنی می شود. بهره برداری طرح تولید مواد اولیه پلی اتیلن، بهره‌برداری دکل مخابراتی روستاهای گرزلنگر و دره دول، افتتاح گازرسانی به دو روستای بخش ماژین، کلنگ‌زنی خط انتقال آب شهر ماژین و روستاهای تابعه، کلنگ زنی ستاد شبکه و مرکز بهداشت شهرستان و بهره برداری از دبستان روستای شوره ماژین و... از این طرحها و پروژه هاست.

کد خبر 42476

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha