اهدای ۴ هزار جلد کتاب در ایام دهه فجر

سرویس ایلام - معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام به کردپرس گفت: به‌مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، بیش از ۴ هزار جلد کتاب به ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های استان اهداء می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، منصور محبی افزود: ادارات و نمایندگی‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان به‌عنوان مراجع توسعه امور فرهنگی، هنری و رسانه‌ای و... نقش مهمی در توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی ایفا می‌کنند.

مولف کتاب «شخصیت‌پردازی در رمان دفاع مقدس» ادامه داد: توزیع هدفمند و عادلانه کتاب در ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های استان، موجب برخورداری جوامع هدف (انجمن‌های فرهنگی، هنری، ادبی، مساجد، مدارس و...) از کتاب‌های اهدایی و بهره‌گیری آن‌ها از منابع انجمن‌های ادبی و هنری، می‌شود. این کتاب‌ها موضوعاتی همچون: مذهبی، داستان و رمان، ادبیات، دفاع مقدس و تاریخ شفاهی جنگ،کودک و نوجوان، زبان و ادبیات بومی، فرهنگ عمومی، ترجمه، کتاب‌های تخصصی، روان‌شناسی و ... را شامل می‌شود.

محبی ادامه داد: خوشبختانه در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام و برای گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سطح استان، اقدامات مناسبی انجام می‌شود و اهدای رایگان کتاب‌های مناسب، یکی از راهکارهای موثر توسعه این رفتار فرهنگی در جوامع هدف است.

وی ضمن تقدیر از تلاش‌های انجام شده در ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌‌های استان گفت: همکاران پرتلاش در اجرای برنامه‌ و فعالیت‌های فرهنگی، هنری، ادبی، مذهبی، علمی و پژوهشی به ابزارهای فرهنگی مناسب و روزآمد نیاز دارند.

محبی افزود: جریان توزیع و اهدای کتاب در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، به‌طور مداوم و مستمر ادامه دارد و هر هفته شاهد توزیع کتاب در میان جوامع هدف هستیم که این کتاب‌ها از محل خریدهای استانی از ناشران و سهمیه ارسالی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تامین شده است.

کد خبر 42425

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha