خسارت زلزله به بیمارستان های خوی/ بیمارستان قمر بنی هاشم تخلیه شد

سرویس آذربایجان غربی- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تخلیه بیمارستان قمر بنی هاشم شهرستان خوی بر اثر آسیب دیدن در زلزله ۵.۹ ریشتری خبر داد و گفت: بیمارستان آیت الله خویی نیز آسیب‌هایی دیده است ولی وضعیت به گونه‌ای نیست که ارائه خدمات در آن خطر آفرین باشد.

به گزارش کردپرس، بهرام عین اللهی امروز دوشنبه با حضور در بیمارستان آیت الله خویی و عیادت از مصدومان در گفت و گو با خبرنگاران از راه‌اندازی یک بیمارستان صحرایی در مجاور بیمارستان خوی خبرداد و گفت: این بیمارستان خدمات ارتوپدی و جراحی لازم را ارائه می‌کند.

او با اشاره به اینکه تعداد مصدومین زلزله خوی به بیش از یک هزار و ۱۵۰ نفر رسیده، اظهار کرد: دیداری از مصدومین اعزامی به بیمارستان‌های ارومیه و سلماس داشتم که اقدامات لازم درمانی به همه آنان ارائه و در سریع ترین زمان تحت عمل جراحی قرار گرفتند.

عین اللهی با اشاره به تخلیه بیمارستان قمر بنی هاشم شهرستان خوی بر اثر آسیب دیدن در زلزله ۵.۹ ریشتری شامگاه شنبه، افزود: بیمارستان آیت الله خویی نیز آسیب‌هایی دیده است ولی وضعیت به گونه‌ای نیست که ارائه خدمات در آن خطر آفرین باشد.

وزیر بهداشت ادامه داد: ۱۱۶ نفر از مصدومین به بیمارستان‌های ارومیه، سلماس، مرند و تبریز اعزام شدند.

او از اعزام ۱۰۰ نیروی فوریتی پزشکی به مناطق زلزله زده خبرداد و گفت: ۴۳ دستگاه آمبولانس و پنج‌دستگاه اتوبوس آمبولانس نیز به مناطق زلزله زده شهرستان خوی اعزام شده اند.

زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۹ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۹ و ۴۴ دقیقه شنبه شب شهر خوی در شمال آذربایجان‌غربی را لرزاند و تخریب گسترده ایی به جای گذاشت که موجب مرگ ٣ نفر هم شد.

کد خبر 42101

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha