کشته شدن 4 شهروند کردستان عراق در ماردین

سرویس ترکیه - 4 شهروند کردستان عراق در یک حمله مسلحانه در ماردین کشته شدند و یک تن دیگر مجروح شد.

به گزارش کردپرس، یک خودرو با پلاک عراق، در هنگام رانندگی در جاده «ایپک یولو» در ماردین، توسط گروهی ناشناس مورد حمله مسلحانه قرار گرفت که در این حادثه 4 تن از سرنشینان خودرو جان باختند و یک تن دیگر به شدت مجروح شد.

بنا بر گزارش مزوپوتامیا، خودروی پلاک عراقی حوالی ساعت 00:30 بامداد امروز توسط افراد ناشناس مورد حمله قرار گرفت. این خودرو در حالی که در جاده موسوم به جاده ابریشم (ایپک یولو) در منطقه قصر سر چیخان (نام ترکی: دوراک باشی) بین دو منطقه نصیبین و قزل تپه در حرکت بود، مورد حمله قرار گرفت. گلوله ها به 5 شهروند اهل اقلیم کردستان عراق اصابت کرد که در اثر آن 4 تن شامل هندرین عبدالله صالح (39 ساله)، وحده حیدر جاسم (63 ساله) و عبدالله صالح مصطفی (69 ساله) در صحنه جان باختند؛ چیمن شاهین خالد (75 ساله) پس از انتقال به بیمارستان جان باخت و احمد جلال الدین ابراهیم (45 ساله) نیز به شدت مجروح شد.

پس از حضور نیروهای ژاندارمری اجساد کشته ها به سردخانه بیمارستان آموزشی و تحقیقاتی ماردین منتقل شدند. احمد جلال الدین ابراهیم نیز در بیمارستان ماردین تحت مداوا قرار دارد.

«نهاد میکائیل امین» یکی از بستگان جان باختگان در گفتگو با خبرنگاران هدف این افراد از سفر به ترکیه را «مداوای پزشکی» اعلام کرد.

فرمانداری ماردین نیز صبح امروز با انتشار اطلاعیه ای از بازداشت شدن 4 مظنون درباره این کشتار خبر داد.

کد خبر 41639

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha