اعلام هشدار سطح نارنجی هواشناسی ایلام

سرویس ایلام - مدیریت بحران ایلام با اشاره به شرایط جوی استان طی روزهای آینده از صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی برای ایلام خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، مجید بگلریان در این خصوص اظهار کرد: بر اساس بررسی آخرین نقشه‌های هواشناسی و اعلام سطح هشدار از طریق سازمان مدیریت بحران کشور و اداره کل هواشناسی استان سامانه‌ای ناپایدار از فردا تا پایان هفته جو منطقه را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

وی افزود: سامانه بارشی با کاهش دمای روزانه و بارش باران و در ارتفاعات بارش برف به همراه با وزش باد شدید در استان فعال خواهد بود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری ایلام تصریح کرد: نفوذ سامانه بارشی با شرایط ناپایدار از چهارشنبه ۱۴دیماه تا روز جمعه در سطح استان ایلام فعالیت خواهد داشت.

بگلریان بیان کرد: این بارش‌ها باعث آبگرفتگی و لغزندگی جاده ها، برف در ارتفاعات، مه در گردنه‌ها می شود.

وی عنوان کرد: در پی ورود این سامانه بارشی، هشدار سطح نارنجی هواشناسی برای استان ایلام صادر شده است و کلیه دستگاههای ستاد مدیریت بحران استان و شهرستانها آمادگی لازم با هرگونه شرایط بحرانی داشته باشند.

بگلریان اضافه کرد: آبگرفتگی معابر، لغزندگی جاده‌ها، کاهش دید و اختلال در تردد بویژه در گذرگاه‌های کوهستانی، احتمال تأخیر یا لغو پرواز، افزایش مصرف حامل‌های انرژی به ویژه گاز از مخاطرات احتمالی این سامانه است.

کد خبر 41056

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha