ضرورت حذف و کاهش بروکراسی اداری با توجه به بعد مسافت شهرستان های حوزه جنوبی ایلام با مرکز استان

سرویس ایلام - نماینده مردم استان ایلام در جلسه شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان عنوان کرد: حذف و کاهش بروکراسی اداری با توجه به بعد مسافت شهرستان های حوزه جنوبی ایلام با مرکز استان ضرورت دارد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، بهزاد علیزاده در این نشست با بیان اینکه دو ماموریت مهم این دستگاه حمایت از اقشار آسیب پذیر و هم چنین اشتغالزایی است گفت: بیکاری ریشه بیشتر معضلات اجتماعی است و متاسفانه تاکنون برنامه ی مدونی (کوتاه، میان و بلندمدت) برای این امر نداشتیم.

وی با اشاره به اینکه همه ما چون مسئولیم در پیشگاه مردم و خداوند باید پاسخگو باشیم، خاطر نشان کرد: مدیران دستگاه های تابعه از حداکثر اختیارات خود برای کمک به مردم استفاده کنند.

دبیر اول کمیسیون کشاورزی مجلس با انتقاد از عملکرد برخی بانک ها ادامه داد: بانک ها مردم را در این شرایط سخت دریابند و در بحث ارائه تسهیلات تا جایی که می توانند آنها را همراهی کنند.

وی بعد مسافت شهرستان های حوزه جنوبی را تا مرکز استان عامل مظلومیت دانست و تاکید کرد: می طلبد مدیران مرکز استان نگاه دیگری به شهروندان حوزه جنوب داشته و در راستای حذف بروکراسی اداری برای پیگیری امورات آنها از هیچ تلاشی چشم پوشی نکنند.

نماینده مردم از دلایل عدم سرمایه گذاری در استان را ارتباطات ضعیف مدیران و عدم حضور فعال آنها در پایتخت عنوان کرد و افزود: مدیران در مرکز کشور چانه زنی داشته باشند و بخشی از وقت خود را صرف مراوده و رایزنی در پایتخت با مقامات ملی کنند.

وی از مدیران شورای هماهنگی خواست جهت ارتقا شعبه اقماری تامین اجتماعی بدره، درمانگاه تامین اجتماعی دره شهر، راه اندازی درمانگاه آبدانان و هم چنین ارتقا درمانگاه دهلران پای کار باشند و با هم افزایی با نمایندگان جهت تسریع در روند پیگیری و تحقق مطالبات همکاری لازم را داشته باشند.

کد خبر 35020

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha