توضیح دادستان کرمانشاه پیرامون علت فوت یک زندانی امنیتی

سرویس کرمانشاه _ دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه علت فوت یک زندانی امنیتی در کرمانشاه را خودکشی اعلام کرد.

به گزارش کردپرس؛ شهرام کرمی دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه امروز (13 تیر) در جمع خبرنگاران، با اشاره به فضاسازی اخیر برخی رسانه ها در خصوص فوت یک زندانی امنیتی در کرمانشاه، اظهار کرد: اخیرا برخی رسانه‌ها با هدف هجمه سیاسی و تبلیغات رسانه‌ای علیه نظام جمهوری اسلامی ایران، ادعای کذبی را در رابطه با علت فوت یک زندانی امنیتی در کشورمان داشته اند.

وی ادامه داد: زندانی امنیتی، س. ب، دوم اردیبهشت سال گذشته به اتهام عضویت در گروه تروریستی "پاک" بازداشت و سپس با رای قطعی مبنی بر عضویت در گروهک های معاند نظام در زندان پاوه محبوس شد.

دادستان کرمانشاه تصریح کرد: این زندانی در تاریخ 19 اردیبهشت 1401 با تحمل یک سوم دوره حبس خود با اعطای آزادی مشروط و در سلامت کامل جسمی از زندان پاوه آزاد شد، اما حسب گزارش نهادهای امنیتی وی پس از آزادی از زندان در تاریخ هفتم خرداد با خرید و استفاده از قرص برنج در محله مهدیه (دره دراز) کرمانشاه اقدام به خودکشی می کند.

وی خاطرنشان کرد: براساس استعلام صورت گرفته از اداره کل پزشکی قانونی استان، پیکر این فرد با علائم مسمومیت با قرص مورد کالبد شکافی قرار گرفته که نتایج آن بزودی اعلام خواهد شد.

کرمی یادآورشد: متاسفانه رسانه های معاند به منظور نشان دادن چهره ای ضد حقوق بشری از کشورمان با نشر ادعاها و اخبار کذب، علت فوت این زندانی سیاسی را تزریق آمپول اشتباهی در زندان اعلام کرده اند، درحالیکه این فرد در خارج از زندان و به علت خودکشی فوت کرده است.

کد خبر 34990

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha