اعتبارات لازم برای راه اندازی مرکز درمان ناباروری ایلام اختصاص داده می شود

سرویس ایلام - استاندار ایلام در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی کشور عنوان کرد: اعتبارات لازم برای راه اندازی مرکز درمان ناباروری و سرطان سینه در حد توان استان ایلام اختصاص داده خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، حسن بهرام نیا در دیدار با رییس جهاد دانشگاهی کشور که با حضور سارا فلاحی نماینده استان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، تاکید کرد: یکی از وظایف ذاتی جهاد دانشگاهی توجه ویژه به مقوله فرهنگ است اما در این حوزه عملکرد رضایت بخشی نداشته است.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت های استان در بخش های مختلف گفت: استان ایلام همچنین از نظر کشاورزی دارای ظرفیت های بالایی است و اگر چنانچه اصلاح نژاد دام در دستور کار قرار گیرد بسیاری از مشکلات دامداران استان رفع می شود.

استاندار ایلام با اشاره به ظرفیت های بالای استان در زمینه کشاورزی گفت: با وجود خشکسالی امسال ۱۷۰ هزار تن گندم مرغوب در دهلران برداشت می شود.

دکتر بهرام نیا گفت: اعتبارات لازم برای راه اندازی مرکز درمان ناباروری و سرطان سینه در حد توان استان اختصاص داده خواهد شد.

وی در ادامه خواستار توجه ویژه جهاد دانشگاهی به استان ایلام شد و گفت: در زمینه های علمی، فرهنگی و دیگر حوزه ها جهاد دانشگاهی نگاه خود را به ایلام معطوف کند.

رییس جهاد دانشگاهی کشور نیز در این دیدار گفت: نخستین پژوهشکده گیاهان دارویی در جهاد دانشگاهی ایجاد و تلاش می شود این فعالیت ها افزایش یابد.

حمیدرضا طیبی در ادامه گفت: جهاد دانشگاهی با توجه به منابع در اختیار تمامی تلاش خود را برای پیشرفت علمی، فرهنگی و فناورانه بکار خواهد گرفت.

وی بیان داشت: اگر چنانچه دانشگاه علوم پزشکی و استان کمک کند مرکز درمان ناباروری و مرکز درمان سرطان سینه در زمان سریع‌تری به بهره برداری می رسد.

کد خبر 32393

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha