تعهدات نهضت ملی مسکن با جزیره‌ای عمل کردن اجرایی نمی‌شود

سرویس ایلام - استاندار ایلام در نشست شورای تأمین مسکن استان، به بانک‌های خصوصی که تعهدات خود در نهضت مسکن را انجام نمی‌دهند تذکر داد و تصریح کرد: نمی‌توان از سرمایه‌های مردم استفاده کرد اما به مردم خدماتی ارائه نداد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، حسن بهرام نیا یکی از اولویت‌های مهم دولت مردمی ایران قوی را تأمین مسکن مردم عنوان کرد و با تأکید بر تسریع در روند اجرایی پروژه‌های نهضت ملی مسکن در استان، گفت: مردم از ما انتظار دارند، پرداخت به‌موقع تسهیلات ساخت مسکن در جهش مسکن‌سازی از ضروریات است و مدیران شعبی که نتوانند در این راستا ایفای نقش کنند برکنار می‌شوند.

وی افزود: با جزیره‌ای عمل کردن نمی‌توان تعهدات نهضت ملی مسکن را اجرایی کرد و اگر مدیران شعب بانکی خلاف تصمیمات استانی عمل کنند ترک فعل محسوب شده و مدیر شعب مربوطه در مرحله اول اخطار کتبی و در صورت تکرار، برکنار خواهد شد.

استاندار ایلام خاطرنشان کرد: بانک‌ها در حوزه اشتغال‌ در سال گذشته خوش درخشیدند و باید همین رویکرد نیز در حوزه پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن نیز استمرار یابد. 

نماینده عالی دولت در استان ادامه داد: مدیران بانک‌ها باید خلاقیت و ابتکار عمل داشته باشند و در عین حال نیز باید پاسخگوی عملکرد خود در حوزه نهضت ملی مسکن باشند و هیچ عذری هم در این راستا پذیرفتنی نیست.

وی با اخطار به بانک‌های خصوصی استان نیز گفت: نمی‌توان از سرمایه‌های مردم استفاده کرد اما به مردم خدماتی ارائه نداد، این رویکرد هیچ دردی از مردم را حل نمی‌کند، بانک‌های خصوصی چنانچه همراهی لازم را نداشته باشند از خدمات محروم می‌شوند و استان نیز نیازی به وجود چنین بانک‌هایی نخواهد داشت، لذا همکاری‌ها باید دوسویه باشد.

بهرام‌نیا در پایان با بیان اینکه در مجموع سالانه یک میلیون مسکن نیز ساخته می شود، اظهار کرد: روند اجرای پروژه نهضت ملی مسکن باید به عنوان یکی از اهداف مهم دولت تسریع و تدابیر زیرساختی با جدیت بیشتری دنبال شود.

وی اضافه کرد: تسهیلات نهضت ملی مسکن براساس قانون جهش باید بصورت ضمانت زنجیره ای باشد و این وحدت رویه باید نصب‌العین همه بانک‌ها قرار گیرد و از اقدامات سلیقه‌ای پرهیز شود.

وی با بیان اینکه شرایط پرداخت تسهیلات از طرف بانک ملی استان به کلیه بانکها اعلام و رونوشت آن هم باید به کلیه فرمانداری‌ها ابلاغ شود، افزود: متقاضیان دریافت نهضت ملی مسکن چنانچه خلاف آنچه در این جلسه بعنوان مصوبه تصویب شده را مشاهده کردند، به فرمانداری‌ها و یا بازرسی استانداری ایلام گزارش دهند تا با شخص خاطی برابر قانون برخورد شود.

کد خبر 2759414

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha