جایگاه منطقه ای کرمانشاه تضعیف شده است

سرویس کرمانشاه _ استاندر کرمانشاه ۱گفت: کرمانشاه در گذشته در بسیاری از حوزه‌ها، قطب غرب کشور بوده ولی به تدريج این جایگاه را از دست داده است.

به گزارش کردپرس؛ استاندار کرمانشاه در آئین آغاز به کار همایش منطقه‌ای تامین مالی کشور که به میزبانی اتاق بازرگانی کرمانشاه و با حضور مدیران ارشد بورس کشور و جمعی از مسئولین کشوری و استانی و فعالان بخش خصوصی برگزار شد؛ عنوان کرد: کرمانشاه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های لازم برای انتخاب به عنوان مرکز تامین مالی و سرمایه‌گذاری غرب کشور را داراست.

وی افزود: برای اولین بار این همایش ملی با حضور مدیران شرکت های مالی و سرمایه گذاری و صندوق های تامین سرمایه کشور، در کرمانشاه برگزار می‌شود.

وی تاکید کرد: بزرگترین مشکل کرمانشاه بیکاری است و طی این مدت با تمام توان برای ایجاد کار و اشتغال بیشتر تلاش کرده‌ایم.

امیری مقدم ادامه داد: متاسفانه استانی که روزگاری مرکز پنج استان بوده است امروز گرفتار مشکلاتی به مراتب بیشتر از سایر استان‌هاست.

مدیر ارشد استان ادامه داد: کرمانشاه نقطه اتصال کریدورهای شرق و غرب و شمال غرب به جنوب غرب کشور است و این مزیت بسیار مهمی برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۱۱ شهرستان کرمانشاه از معافیت مالیاتی برای سرمایه گذاری برخوردار هستند، در ادامه گفت: همچنین استان با برخورداری از زیرساخت های مناسب پزشکی و درمانی و مجاورت با کشور عراق، از قابلیت بسیاری برای تبدیل به قطب گردشگری سلامت در کشور برخوردار است.

وی ادامه داد: وجود خاک حاصلخیز، منابع آبی سامانه گرمسیری و سدهای متعدد، بستر مناسبی برای سرمایه گذاری‌های کلان در حوزه کشاورزی فراهم کرده است.

امیری مقدم تاکید کرد: کرمانشاه با داشتن ۴ واحد بزرگ و فعال پتروشیمی و ۵ واحد در دست ساخت در این حوزه، کاملا مشتاق سرمایه گذاری‌های بیشتر در پروژه‌های بالادستی و پایین دستی حوزه است.

وی افزود: پتروپالایش آناهيتا در صورت راه‌اندازی، ۱۰ هزار فرصت شغلی ایجاد می کند و بستر مناسبی برای یک سرمایه گذاری کلان و مطمئن است.

استاندار کرمانشاه در ادامه به ظرفیت های تجاری و اقتصادی استان پرداخت و گفت: وجود دو منطقه ویژه و یک منطقه آزاد، داشتن ۵ مرز رسمی و سهم ۴۳ درصدی از صادرات غیرنفتی به عراق، از قابلیت بسیار ممتازی برای ایجاد سرمایه‌گذاری‌های کلان در حوزه تولیدات صادرات محور برخوردار است.

وی همچنین عنوان کرد: کرمانشاه یک استان چهار فصل با زیبایی‌های طبیعی، تاریخی و فرهنگی بی نظیر است و این قابلیت‌ها و ظرفیت‌ها، یک فرصت ویژه برای اجرای پروژه‌های بزرگ در حوزه خدمات و گردشگری فراهم کرده است.

امیری مقدم در پایان تاکید کرد: با تلاش های صورت گرفته طی ماه‌های اخیر، کرمانشاه روی یک ریل مناسب قرارگرفته و کاملا آماده و مشتاق کمک به شکل گیری سرمایه‌گذاری های کلان و بزرگ در حوزه های مختلف هستیم.

کد خبر 39798

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha