انعقاد تفاهم نامه 150 میلیارد تومانی برای حمایت از دانش بنیان‌های کرمانشاه

سرویس کرمانشاه _ رییس پارک علم و فناوری استان کرمانشاه از انعقاد تفاهم نامه 150 میلیارد تومانی با بنیاد برکت در راستای حمایت از شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور استان خبر داد.

به گزارش کردپرس؛ سیامک آزادی در جلسه ستاد هماهنگی و عملیاتی توسعه اقتصاد دانش بنیان استان، با اشاره به لزوم حمایت هر چه بیشتر از شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور استان، گفت: در همین راستا تفاهم نامه ای 150 میلیارد تومانی میان پارک علم و فناوری کرمانشاه و بنیاد برکت به امضا رسیده است.

وی افزود: بر اساس این تفاهم نامه به شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور تسهیلات با نرخ سود پایین پرداخت می شود که میزان نرخ سود برای تسهیلات تا سقف 200 میلیون تومان، چهار درصد خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: برای تسهیلات با مبالغ بالات، میزان نرخ سود بیشتر شده و حداکثر به 10 درصد می رسد.

آزادی با اشاره به بازپرداخت طولانی مدت این تسهیلات، گفت: این تسهیلات تا پنج سال قابل تقسیط می باشد.

وی ابراز امیدواری کرد، با همکاری بنیاد برکت در بحث تامین وثایق هم کمک هایی به شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور استان صورت گیرد.

آزادی انعقاد این تفاهم نامه را کمک خوبی در راستای تامین مالی مورد نیاز این شرکت ها و واحدها عنوان کرد.

رییس پارک علم و فناوری کرمانشاه در ادامه از برگزاری رویداد "تانا" در استان در نهم آذر ماه خبر داد و افزود: این رویداد با عنوان طرح "توسعه و ارتقا زیست بوم نوآوری استان ها" توسط وزارت علوم در سطح کشور در حال اجراست و بسیاری از استان ها اقدام به برگزاری آن کرده اند.

وی افزود: در استان کرمانشاه هم این رویداد با اولویت و محوریت حوزه کشاورزی برگزار شده و نمایندگانی از وزارت علوم و وزارت جهاد کشاورزی در آن حضور خواهند داشت.

آزادی گفت: در این رویداد با شناسایی نیازهای فناورانه حوزه کشاورزی، شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناوری که بتوانند این نیازها را مرتفع کنند اعلام آمادگی کرده و میان آنها و صنایع و واحدهای تولیدی حوزه کشاورزی تفاهم نامه همکاری منعقد می شود.

وی در این جلسه اشاره ای هم به حضور شرکت های دانش بنیان کرمانشاه در نمایشگاه ملی گیاهان دارویی و طب سنتی داشت و افزود: یازده شرکت از استان در این نمایشگاه حضور داشتند و این حضور توانست دستاوردهای خوبی برای استان داشته باشد.

وی افزود: یکی از مهمترین این دستاوردها جذب هکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت جهاد کشاورزی در بحث راه اندازی مرکز نوآوری گیاهان دارویی در استان است.

آزادی گفت: امیدواریم با دستاوردهای این نمایشگاه شاهد اتفاقات خوبی در حوزه توسعه گیاهان دارویی استان باشیم

کد خبر 39394

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha