توافق شهرداری کرمانشاه و  نظام مهندسی برای مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز

سرویس کرمانشاه _ شهرداری کرمانشاه و سازمان نظام مهندسی ساختمان برای جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در شهر کرمانشاه توافقنامه ای امضا کردند.

به گزارش کردپرس، شهردار کرمانشاه در جلسه هم اندیشی با موضوع جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز که با حضور رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کرمانشاه برگزار شد با اشاره به لزوم جلوگیری از هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز، اظهار کرد: در ساخت و ساز غیر مجاز نخستین موضوع بحث از بین رفتن ایمنی و به خطر افتادن جان شهروندان مطرح است.

وی افزود: ساخت و ساز های غیر مجاز یا خلاف نقشه اجرایی فاقد ایمنی و استحکامات لازم در ساختمان است که این موضع امنیت جانی شهروندان و حتی ساکنین را به خطر می اندازد.

شهردار کرمانشاه تصریح کرد: مبحث دیگر در خصوص لزوم جلو گیری از ساخت و سازهای غیر مجاز پایمال شدن حقوق شهروندی شهروندانی است که به قانون ساختمان سازی تمکین می‌کنند.

نوروزی گفت: سابقا ساختمان ساز ها به دلیل اعمال جرائم کم اقدام به ساخت و ساز می‌کردند که این موضوع نشان از عدم بازدارندگی جرائم ماده صد بود.

وی ادامه داد: در این دوره نگاه مجموعه مدیریت شهری به موضوع ساخت و سازهای غیر مجاز درآمدزا نیست و نگاهی بازدارنده و نظارتی برای جلوگیری از هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز دارد.


در پایان این جلسه توافقنامه‌ای بین شهرداری کرمانشاه و سازمان نظام مهندسی ساختمان مبنی بر پیشگیری از ساخت و ساز غیر مجاز با گزارشات مهندسین ناظر و مجری بر اساس (بند ۷ ماده ۱۰۰) قانون شهرداری ها به امضا رسید.

کد خبر 36013

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha