مرز خسروی امکانات بسیار مناسبی برای زائران ایرانی دارد

سرویس کرمانشاه - رئیس قرارگاه اربعین فرماندهی انتظامی کل کشور گفت: یکی از اقدامات صورت گرفته راه اندازی طرح سجاد در پایانه های خسروی، شلمچه و چذابه در کنار مرز مهران است که طی آن زمان توقف زائران در مرزهای 4 گانه به 4 ثانیه کاهش می یابد.

به گزارش خبرگزاری پلیس ، سردار "محمد شرفی" در حاشیه بازدید از مرز خسروی و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پلیس از همان سال گذشته و پایان ماموریت اربعین 1402 اقدامات عملیات و اجرایی خود را برای اربعین 1403 آغاز کرد .

وی ادامه داد: در همین راستا تمامی اقداماتی که برای تردد هرچه بهتر و ایمن تر زائران اربعین بود با شناسایی آسیب ها و مشکلات سال های گذشته احصا و برنامه های ریزی های لازم برای رفع این موارد انجام گرفت .

این مقام عالیرتبه انتظامی تصریح کرد: با توجه به برنامه ریزی های انجام گرفته تلاش خواهیم کرد ماموریت اربعین امسال را بهتر از سال های گذشته به انجام برسانیم و خوشبختانه تاکنون نیز همه چیز طبق روال و برنامه پیش رفته است .

سردار شرفی خاطرنشان کرد: یکی از موضوعاتی که سعی شد در ماموریت اربعین امسال حتما مدیریت شود موضوع روان سازی ترافیکی بود و تلاش می کنیم تا گره های ترافیکی جاده ها خصوصا در نقاط منتهی به پایانه های مرزی کاملا برطرف شود .

وی ادامه داد: در این میان با همکاری دیگر دستگاه ها خصوصا راهداری و حمل و نقل جاده ای، زیرساخت های جاده ای اصلاح و بهینه سازی شده است و بستر برای ترددهای روان در معابر و راه های مختلف برای زائران مهیاست .

سردار شرفی تصریح کرد: برای مراسم اربعین امسال تلاش کرده ایم تا خدمات گذرنامه ای را گسترش داده و علاوه بر تمدید گذرنامه های قبلی زائران، گذرنامه های زیارتی نیز برای حضور در این مراسم صادر می شود .

رئیس قرارگاه اربعین فراجا، ادامه داد: برای درخواست صدور گذرنامه های زیارتی، نیازی به حضور فیزیکی شهروندان در مکان هایی مانند پلیس گذرنامه یا پلیس به اضافه 10 نیست و متقاضایان می توانند به صورت اینترنتی درخواست خود را ثبت کنند.

وی تاکید کرد: برای صدور گذرنامه های زیارتی توافق لازم با مسئولان کشور عراق نیز صورت گرفته و هموطنان برای حضور در این کشور و زیارت اربعین با داشتن این گذرنامه ها مشکلی نخواهند داشت .

سردار شرفی یادآور شد: همچنین اقدام دیگری که اربعین امسال و در تداوم اربعین سال گذشته صورت می گیرد راه اندازی سامانه سجاد در پایانه های مرزی خسروی، شلمچه و چذابه در کنار پایانه مرزی مهران که سال گذشته نیز در آن اجرا شد، می باشد .

این مقام عالیرتبه انتظامی خاطرنشان کرد : با راه اندازی این سامانه در پایانه های مرزی 4 گانه اعلام شده، عملا زمان توقف هر زائر برای کنترل روادید به 4 ثانیه کاهش می یابد و همین موضوع می تواند کار اعزام زائران را تشریع ببخشد .

وی گفت : خوشبختانه طرف عراقی هم همکاری بسیار خوبی با مسئولان جمهوری اسلامی دارند و در ادامه نیز تلاش می کنیم تا از طریق نیروهای مرزبانی فعالیت های دیپلماسی خود را با مسئولان کشور عراق افزایش دهیم .

سردار شرفی یادآوری کرد: تمامی ماموریت های مشترک ایران و عراق در اربعین مورد بررسی های کارشناسی قرار گرفته و هر دو طرف کاملا آماده هستند به تعهدات خود عمل کنند .

رئیس قرارگاه اربعین فرماندهی انتظامی کل کشور در عین حال به امکانات خوب ایجاد شده در مرز خسروی هم اشاره کرد و گفت: پیشنهاد می کنیم زائران گرامی با توجه به ازدحام جمعیتی که در مرز مهران وجود دارد، پایانه خسروی را که از امکانات و ظرفیت های خوبی برخوردار است را برای سفر خود انتخاب کنند .

وی یادآوری کرد : همه امکانات و ظرفیت هایی که در پایانه مهران وجود دارد در خسروی هم برقرار است و همه مدیران و مسئولان استان کرمانشاه از مدت ها قبل شرایط تردد آسان را برای زائران فراهم کرده اند .

سردار شرفی در پایان از تلاش های سردار حاجیان فرمانده و مدیران و کارکنان انتظامی استان کرمانشاه برای انجام بسیار خوب ماموریت اربعین سال گذشته قدردانی و ابراز امیدواری کرد امسال نیز شاهد باشیم این ماموریت عظیم بهتر از سال گذشته به انجام برسد.

کد خبر 2772669

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha