دو حزب جدید و 20 نامزد مستقل برای شرکت در انتخابات پارلمان کردستان اعلام آمادگی کردەاند

سرویس عراق و اقلیم کردستان- سخنگوی کمیسیون عالی مستقل انتخابات عراق در اظهاراتی اعلام کرد کە دو حزب جدید کردستانی برای شرکت در انتخابات پارلمان کردستان اعلام آمادگی کردەاند و 20 نامزد مستقل جدید نیز برای شرکت در این انتخابات ثبت نام کردەاند.

بە گزارش کردپرس بە نقل از کانال 8، جومانە غلای سخنگوی کمیسیون عالی مستقل انتخابات عراق اعلام کرد: تا این لحظه دو حزب جدید آمادگی خود را برای شرکت در ششمین دورۀ انتخابات پارلمان کردستان اعلام کردەاند.

وی افزود: 20 نامزد مستقل دیگر نیز برای شرکت در این انتخابات ثبت نام کردەاند و فرایند ثبت نام از نامزدها و جریانهای سیاسی ادامە دارد.

سخنگوی کمیسیون انتخابات عراق تصریح کرد: از میان احزابی کە انتخابات را تحریم کردە بودند تنها حزب دمکرات کردستان آمادگی خود را برای شرکت در انتخابات اعلام کردە است. همچنین تا این لحظه نامزدهای اقلیتها نام خود را برای کسب 5 کرسی اقلیتها ثبت نکردەاند.

کمیسیون عالی انتخابات عراق روز 5 سپتامبر را برای برگزاری انتخابات ششمین دورۀ پارلمان کردستان پیشنهاد دادە است اما هنوز ریاست اقلیم کردستان موعد برگزاری این انتخابات را اعلام نکردە است.

پیشتر نیز سخنگوی کمیسیون عالی انتخابات بە کانال 8 گفتە بود کە منتظر فرمان ریاستی رئیس اقلیم کردستان برای تعیین روز برگزاری انتخابات ششمین دورۀ پارلمان کردستان هستند.

کد خبر 2771936

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha