آغاز طرح برخورد با خودروهای پلاک گذرموقت غیرمجاز در کرمانشاه

سرویس کرمانشاه - رئیس پلیس راه استان گفت: طرح برخورد با خودروهای پلاک گذر موقت غیر مجاز و فاقد اعتبار در راه های برون شهری استان از تاریخ شنبه 26 خرداد اجرایی خواهد شد .

به گزارش کردپرس، سرهنگ "عبدالحسین زارع" اظهار کرد : وسایل نقلیه ای با پلاک گذر موقت وجود دارند که تردد این دسته از وسایل نقلیه در راه ها به صورت موقتی می باشد .

وی ادامه داد: این پلاک با هدف پیگیری تخلفات رانندگی، جرایم اجتماعی، شناسایی و کنترل وسایل نقلیه مذکور در هنگام خروج از کشور بر روی این دسته از خودروها نصب می شود .

سرهنگ زارع تصریح کرد : تمام این پلاک ها دارای تاریخ پایان اعتبار بوده که روی آنها حک شده است و مالکان آنها پس از این تاریخ یا باید نسبت به تمدید آن اقدام و یا مبادرت به خارج کردن از کشور کنند در غیر این صورت  تردد در راه ها برایشان ممنوع است .

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه ادامه داد: همچنین فقط شخصی که مدارک گمرک و اسناد صادره از سوی پلیس به نام وی می باشد اجازه استفاده و رانندگی با خودروی گذر موقت را دارد .

وی یادآوری کرد: خرید و فروش و اجاره این خودروها با هر روشی مانند قطعی یا وکالتی و... غیر قانونی و ممنوع بوده و خریداران آنها هیچ گونه خدماتی از جمله پلاک ملی، کارت سوخت، کارت خودرو دریافت نخواهند کرد و سند مالکیت نیز منتقل نمی شود.

زارع یادآور شد: بر اساس موارد گفته شده طرح برخورد با خودروهای پلاک گذر موقت غیر مجاز و فاقد اعتبار با بکارگیری تمامی امکانات و تجهیزات هوشمند در سراسر استان اجرا و از تردد این خودروها جلوگیری به عمل آمده و ضمن اعمال قانون و توقیف برای تعیین تکلیف و سیر مراحل قانونی به مراجع دارای صلاحیت معرفی خواهند شد.

کد خبر 2771660

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha