طرح پایش مصرف گاز در سطح ادارات استان ایلام آغاز شد

سرویس ایلام - مدیرعامل شرکت گاز ایلام از آغاز طرح پایش مصرف گاز در سطح ادارات استان خبر داد و گفت: این طرح با هدف صرفه‌جویی در مصرف، مدیریت انرژی و کنترل میزان مصرف گاز در ادارات و سازمان‌های دولتی استان آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان ایلام؛ محمود کشاورز با اشاره به اینکه این طرح از اول آذرماه سال جاری تا ۱۵ اسفند ماه ادامه دارد، گفت: در اولین روز شروع این طرح از ۲ دستگاه اجرایی استان بازدید بعمل آمد که یکی از آنان از لحاظ رعایت الگوی مصرف گاز در وضعیت مطلوبی قرار داشت و دستگاه دوم نیز به واسطه رعایت نکردن دمای رفاه تذکرات لازم را دریافت کرد.

وی با بیان اینکه این طرح به منظور کاهش ۲۰ درصدی مصرف گاز در ادارات و سازمان‌ها در حال اجراست، اظهار داشت: با شروع فصل سرما، برودت هوا، ورود جبهه هوای سرد و افزایش مصرف گاز در کشور، براساس ابلاغ بخشنامه شماره ۱۴۵۹۳۴/۶۰۷۵۶ مورخ ۱۵ آبان ماه سال ۱۴۰۲ صرفه ‌جویی و مصرف بهینه گاز از سوی معاون اول رئیس جمهور، تشکیل جلسات مرتبط در استانداری و ابلاغ آن به کلیه ادارات و نهادهای دولتی، شرکت گاز ایلام اقدام به تشکیل اکیپ‌های پایش مصرف گاز کرده است.

وی بر ضرورت صرفه‌جویی مشترکین خانگی، تجاری و اداری در مصرف گاز در سطح استان تأکید کرد و اظهار داشت: این شرکت در انجام رسالت سازمانی و مسئولیت اجتماعی خود، با مشارکت نیروهای حوزه بهره‌برداری و بسیج گاز، دمای رفاه را در ادارات استان رصد کرده و از نزدیک مورد پایش قرار می دهد.

مدیرعامل شرکت گاز ایلام با بیان اینکه این اکیپ‌ها به صورت مستمر در ساعات کاری ایام هفته و نیز در تعطیلات پایان هفته مصرف گاز و رعایت دمای رفاه در ادارات و ساختمان‌های دولتی را پایش می‌کنند، تصریح کرد: در صورت عدم رعایت صرفه‌جویی در مصرف یا عدم رعایت دمای رفاه، در مرحله اول اخطار کتبی به این ادارات ابلاغ می‌شود.

کشاورز گفت: در مرحله بعد و در صورت عدم رعایت مصرف، لیست اداراتی که در مصرف گاز صرفه‌جویی نکنند به استانداری اعلام و در مراحل بعدی برابر قوانین و مقررات مربوطه رفتار خواهد شد.

وی از مدیران ادارات خواست که وسایل گرمایشی سازمان‌ها یک ساعت قبل از اتمام ساعت کاری و نیز در تعطیلات آخر هفته خاموش کنند تا سایر هموطنان بتوانند از نعمت گاز برخوردار باشند.

مدیرعامل شرکت گاز استان به پایداری جریان گاز در این فصل از سال اشاره کرد و اظهار داشت: با بسترسازی و تقویت زیرساخت‌های خطوط انتقال و شبکه گازرسانی، روند تداوم خدمت‌رسانی به مردم استان از وضعیت مطلوبی برخوردار بوده و امیدواریم امسال و با اجرای تمهیدات لازم هیچگونه قطع گاز نداشته باشیم.

وی تصریح کرد: با افزایش برودت هوا و افزایش مصارف گاز طبیعی در چند ماهه فصل سرد سال، صرفه‌جویی در مصرف این حامل انرژی بسیار مهم بوده و مشترکین با رعایت الگوی مصرف بهینه و رعایت دمای رفاه" ۱۸ درجه سانتیگراد" برای ادارات و ۱۸ الی ۲۱ درجه سانتیگراد برای منازل مسکونی شرکت گاز استان ایلام را در ارائه خدمات مستمر یاری دهند.

مدیرعامل شرکت گاز استان افزود: در صورت عدم رعایت الگوی مصرف توسط مشترکین، شرکت گاز استان در جهت حفظ پایداری جریان گاز مشترکین خانگی در اقصی نقاط استان، بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی نسبت به اعمال محدودیت در مصرف گاز برای صنایع پرمصرف و نهایتاً واحدهای تجاری اقدام خواهد کرد.

کد خبر 2763637

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha