طرح سردسیری به امنیت پایدار غذایی کمک می کند

سرویس کرمانشاه _ محمدطیب صحرایی گفت: تکمیل سامانه گرمسیری و اجرای سامانه سردسیری هم دو اولویت راهبردی استان است که انجام آن‌ها برای امنیت پایدار غذایی و اجتماعی این اقلیم ضروری است.

به گزارش کردپرس؛ محمد طیب صحرایی روز پنجشنبه در نشست پیگیری مصوبات سفر استانی رئیس جمهور به کرمانشاه که با حضور محسن منصوری معاون اجرایی رئیس‌جمهور، نایب رئیس اول مجلس و جمعی از نمایندگان مجلس و مدیران استانی برگزار شد؛ عنوان کرد: درخواست داریم سفر دور دوم رئیس جمهور به کرمانشاه هر چه زودتر و تا بهمن ماه انجام شود تا استان از برکات آن بهتر بهره مند شود.

وی حمل و نقل را یکی از حوزه های مهم و کلیدی استان معرفی کرد و گفت: تکمیل پروژه راه آهن تا مرز خسروی مطالبه و اولویت اول استان است و هر روز تاخیر آن به پیشرفت استان لطمه می‌زند و در سطح ملی هم آسیب‌هایی را پی خواهد داشت.

استاندار کرمانشاه یادآور شد: رهبر معظم انقلاب سفر اربعین را یک پیشران در تمدن سازی می دانند و ریل کرمانشاه به خسروی نقش مهمی در تسهیل بیشتر در سفر اربعین دارد.

وی گفت: راه آهن کرمانشاه از مرکز کشور عبور می کند و بسترساز اتصال غرب و شرق در منطقه خواهد بود و تکمیل آن باید با اولویت دنبال شود.

صحرایی ارتقای سطح راه های استان را یک ضرورت دانست و گفت: تلاش می کنیم با ارتقای مسیرهای مبادلاتی استان، کریدور شرق به غرب تکمیل شود. در این راستا احداث آزادراه هم یک هدف کلیدی است.

وی گفت: بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی یکی از پروژه‌های مهم حوزه درمانی استان است که در یک موقعیت ممتاز قرار گرفته و از نقش مهمی در رونق گردشگری سلامت برخوردار است.

استاندار کرمانشاه به تنش های آبی به ویژه در غرب استان اشاره کرد و گفت: تکمیل سامانه گرمسیری و اجرای سامانه سردسیری دو اولویت مهم راهبردی استان است که انجام آن‌ها برای امنیت پایدار غذایی و اجتماعی این اقلیم ضروری است.

وی گفت: مجموعه ای از مسائل آسیب اجتماعی در استان وجود دارد ولی متاسفانه در بودجه نویسی فرهنگی کشور اعتباری برای اقدامات فرهنگی نداریم و بیشتر نگاه‌ها سخت افزاری است.

صحرایی گفت: تولید گوشت سفید و قرمز یکی دیگر از ظرفیت‌های استان است که در صورت حمایت می‌تواند بخشی از نیازهای منطقه را تامین کند.

کد خبر 2763575

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha