آزادی ۶ زندانی به مناسبت روز ملی حمایت از خانواده زندانیان در ایلام

سرویس ایلام - با کمک چهار میلیاردی خیرین ایلامی در جشن نسیم مهر، شش زندانی به مناسبت روز ملی حمایت از خانواده زندانیان آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، جشن نسیم مهر با حضور دادستان ایلام، جمعی از خیرین، مسئولین و خانواده‌های زندانیان برگزار شد و ۶ زندانی محکوم مالی نیازمند از زندان آزاد شدند.

مجید احسانی مدیرکل زندان های استان ایلام در این مراسم گفت: در حال حاضر ۵ انجمن حمایت از زندانیان در ایلام و شهرستان ها فعالیت دارند و در سال گذشته ۳۴۱۵ بسته حمایتی در قالب سبد غذایی، اقلام بهداشتی و نوشت افزار به خانواده های زندانیان اهدا شد و با ایجاد ۷ رشته شغلی برای زندانیان، زمینه اشتغال ۳۵ درصد از زندانیان فراهم گردید که مجموع حقوق و دستمزد زندانیان طی یکسال گذشته مبلغ بیست میلیارد ریال بوده است.

وی در ادامه افزود: با کمک ستاد دیه و انجمن حمایت از زندانیان و به مناسبت روز ملی حمایت از خانواده های زندانیان، ۶ زندانی محکوم مالی نیازمند از زندان آزاد شدند و به آغوش خانواده خود بازگشتند. 

احسانی اذعان داشت: سرکشی از خانواده های زندانیان نیازمند به همراه مسئولین و مراجع قضایی به صورت مستمر انجام می شود و تلاش شده است علاوه بر حل مشکلات خانواده های زندانیان، برای توانمندسازی و کاهش آسیب های اجتماعی نیز برنامه ریزی و اقدام لازم انجام شود.

بخشنده دادستان ایلام ضمن تقدیر از تلاش های بی وقفه مسئولین زندان ها برای حل مشکلات زندانیان و خانواده های آنان و همچنین توسعه اشتغال زندانیان و جمع آوری کمک های خیرین برای آزادی زندانیان، گفت: هیچ کسی ذاتاً مجرم نیست و شرایط مختلفی باعث می شود فردی اقدام به بزهکاری نماید. وی افزود: همه ما برای اصلاح و بازگشت سالم زندانیان به جامعه مسئول هستیم و با هدف کاهش آسیب ها به خانواده های زندانیان نیز توجه داشته باشیم.

گفتنی است در این جشن به خانواده های زندانیان بسته های معیشتی اهدا شد و پزشک خیر به صورت رایگان خانواده های زندانیان را ویزیت کرد و همچنین کارشناسان حقوقی نیز به آنان مشاوره حقوقی و قضایی ارائه دادند.

کد خبر 2756103

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha