تلاش  دادگستری کرمانشاه جهت جلب رضایت اولیای دم   پرونده قصاص محیط بان

سرویس کرمانشاه _ رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه از تلاش و پیگیری این مجموعه برای جلب رضایت اولیای دم مقتول در پرونده قصاص محیط بان کرمانشاهی خبر داد.

به گزارش کردپرس دکتر توسلی زاده با اشاره به آخرین اخبار از پرونده محیط بان کرمانشاهی اظهار کرد: پرونده مذکور پس از بررسی‌های دقیق در دادگاه کیفری استان کرمانشاه به اتهام مباشرت در قتل عمدی منتهی به صدور حکم قصاص شد که هفته گذشته این حکم در دیوان عالی کشور نیز به تأیید رسید.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه ضمن ابراز تأسف از وقوع چنین رخدادها و اتفاق های ناگواری افزود: در آیه ۱۰ سوره مبارکه حجرات آمده است در حقیقت مؤمنان با هم برادرند پس میان برادرانتان را سازش دهید و از خدا پروا بدارید امید که مورد رحمت قرار گیرید.

وی افزود: دادگستری استان به تأسی از این آیه شریفه و تأکیدات ریاست قوه قضاییه مبنی بر ایجاد سازش و اینکه مصالحه باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود، مجدانه در حال پیگیری و اخذ رضایت از اولیای دم مقتول و رهایی شهروند محیط بان از قصاص نفس می باشد.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه گفت: مدتی پیش، والدین مقتول با مراجعه به دادگستری با بنده ملاقاتی داشتند در حالی که از فقدان فرزند برومند و رشید خود بسیار ناراحت و متأثر بودند، اما در عین حال این عزیزان را خانواده ای فرهیخته و آگاه دیدم که به جلب رضایت از آنها امیدوار هستم.

توسلی زاده در پایان ضمن ابراز همدردی و تسلیت مجدد به این خانواده ابراز امیدواری کرد: با بزرگواری این خانواده محترم، به گذشت و بخشش حیات به شهروند محیط بان کرمانشاهی امید بسیاری دارم. لذا از جمیع شهروندان کرمانشاهی، روحانیت معظم، بزرگان و ریش سفیدان، فعالین فرهنگی و اجتماعی و اصحاب رسانه درخواست دارم که ما را در این مسیر، جهت جلب رضایت از خانواده مقتول یاری و همراهی کنند.


کد خبر 25581

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha