مهر ماندگار نیکوکار مقیم فرانسه در ایلام/ کمک های سخاوتمندانه تحصیلی به 900 دانش آموز  و دانشجوی چرداولی

سرویس ایلام - چندین سال است در رفت و آمد بین فرانسه و ایلام کمک به نیازمندان شهرستان چرداول در این استان را یکی از مهم ترین برنامه های زندگی اش قرار داده و با دلبستگی عمیق و کم نظیری که به مردم استان دارد در این مدت خدمت به قشر محروم و نیازمند این منطقه را هیچگاه تعطیل نکرده است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، فریبا رضوی که «مدیر موسسه خیریه اقبال فرزانه» است در این مدت هر ساله حداقل یک یا دوبار به استان ایلام سفر می کند و بصورت جدی کمک به خانواده هایی که روند زندگی آنها را به دقت زیر نظر دارد دنبال و مرتب شکلات آنها را پیگیری می کند.

وی امسال نیز در آستانه بازگشایی مدارس و آغاز ماه مهر یک حرکت و اقدام انساندوستانه در نوع دوستی و کمک به مردم این منطقه خصوصاً قشر دانش آموز را رقم زده و به یادگار گذاشت.

این نیکوکار اینبار تقریباً همه دانش آموزان و دانشجویان شهرستان چرداول را به تعداد حدود 900 نفر در آغاز سال تحصیلی مورد توجه قرار داده و کمک هایی را برای خرید لوازم تحصیلی در اختیار آنها قرار داد.

فریبا رضوی در این مدت چند ساله کمک به نیازمندان چرداول و خدماتی که در این شهرستان ارائه می دهد را با کمک و همکاری کمیته امداد پیش برده است.

رئیس کمیته امداد شهرستان چرداول در این باره با بیان اینکه این نیکوکار مقیم فرانسه چندین سال است خانواده های نیازمند و مددجوی کمیته امداد با میزان فقر بالا را در شهرستان چرداول تحت حمایت خود قرار داده است می گوید: امسال بخاطر مشکلات اقتصادی و پایین آمدن قدرت خرید مردم و خصوصاً دانش آموزان و دانشجویان، خانم رضوی با سفر به این شهرستان به حدود 900 نفر دانش آموز و دانشجو کمک نقدی و کارت خرید اهداء نمودند که جمع کمک های صورت گرفته به این افراد در این سفر بیش از 220 میلیون تومان بوده است.

به لحاظ اینکه خدمات نیکوکارانه فر یبا رضوی در استان ایلام با همکاری کمیته امداد صورت می گیرد مدیرکل کمیته امداد استان ایلام از در سفر اخیر این حامی و نیکوکار به ایلام بخاطر 10 سال همکاری ، خدمت رسانی و کمک به نیازمندان استان ایلام از وی تجلیل کرد.

رضا طاهری در دیدار با این حامی نیکوکار با تجلیل از خدمات چندین ساله و پیوسته وی و گروه خیریه اقبال فرزانه گفت: 10 سال همکاری های پیوسته و رفت و آمد بین پاریس و ایلام با دغدغه ی کمک به نیازمندان استان ایلام صحنه های باشکوهی را رقم زده و خدمات ماندگاری را به یادگار گذاشته است.

وی ادامه داد: به برکت این حضور به یادماندنی و کمک های این خیرین نیکوکار هر ساله اتفاقات بسیار خوبی در کمک به نیازمندان و رفع مشکلات بسیاری از آنان رقم خورده که ما قدردان این خدمات و کمک ها هستیم.

مدیرکل کمیته امداد ایلام با عنوان اینکه هم اکنون بیش از 3 هزار خانواده ، 12 هزار زن سرپرست خانوار و 3 هزار و 700 کودک یتیم از حمایتهای کمیته امداد برخوردار هستند گفت: قطعا اگر همکاری ها و کمک های خیرین نیکوکار نبود کمیته امداد به تنهایی قادر به رفع مشکلات این خانواده ها نبود.

فریبا رضوی مدیر انجمن خیریه اقبال فرزانه نیز در این دیدار گفت: هدف ما این است که در شرایط سخت اقتصادی که مردم و قشر محروم در رنج هستند با کمک به نیازمندان بتوانیم بخشی از نیازها و مشکلات آنها را برطرف و اندکی حال دل مردم را خوب کنیم و کمک کنیم.

وی ادامه داد: ما با این کارهای انساندوستانه می خواهیم نشان دهیم مسئولانی که به نیازمندان خدمت می کنند تنها نیستند و ما در دستگیری از نیازمندان در کنار آنها هستیم.

مدیرکل کمیته امداد ایلام در ادامه این دیدار با اهداء تندیس ویژه نیکوکاری از فریبا رضوی نیکوکار مقیم فرانسه و مدیر انجمن خیریه اقبال فرزانه تقدیر کرد.

یکی از کارهایی که هر ساله خانم رضوی در سفر به استان ایلام در فرایند خدمت رسانی به آنان انجام می دهد پیگیری مشکلات گوناگون خانواده ها و سرکشی از وضعیت خانواده های نیازمندی است که سالهای سال است آنها را می شناسد. وی امسال هم در آستانه ماه مهر به سراغ خانواده های دارای دانش آموز و یا دانشجو رفته و خودش شخصاً کارتهای خرید و کمک هزینه تحصیلی را در اختیار بسیاری از این دانش آموزان قرار داد.

وی همچنین با توجه به بازگشایی مدارس به تعدادی از مدارس شهرستان چرداول رفته و ضمن گفتگو با دانش آموزان و معلم های آنان این کمک ها را در اختیار این دانش آموزان قرار داد و تقریبا همه دانش آموزان و تعداد زیادی از دانشجویان شهرستان چرداول از این کمک های انساندوستانه بهره مند شدند و این نیکوکار که دلبستگی عمیقی به مردم استان ایلام دارد ماه مهر را برای این خانواده ها به یادماندنی تر کردند.

گزارش: حشمت اله کرمی نژاد

کد خبر 38786

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha