کشتار سگ های بلاصاحب به وسیله ماشین پرس در سلماس صحت ندارد

سرویس آذربایجان غربی- متصدی روابط‌عمومی شهرداری سلماس کشتار و زجرکش کردن سگهای زنده به وسیله دستگاه پرس زباله توسط این شهرداری را تکذیب کرد و گفت: شهرداری در صورت احتمال صحت این مورد قطعاً با خاطیان برخورد خواهد کرد.

امید سلطانی متصدی روابط عمومی شهرداری سلماس در گفتگو با خبرنگار کردپرس اظهار داشت: این شهرداری از سال ها قبل با شرکت پردیس تبریز جهت ساماندهی سگهای بلاصاحب قرارداد منعقد کرده و کشتار سگها در دستور کار شهرداری سلماس نیست.

او ادامه داد: در سال های قبل کشتار سگ ها در سلماس همانند بسیاری دیگر از نقاط کشور باب بود اما چندین سال است که این روند متوقف شده است و شهرداری به ساماندهی سگ ها به صورت زنده گیری و انتقال به کمپ موقتی در خارج از شهر سلماس اقدام می کند تا در نهایت شرکت پردیس تبریز انتقال یابند.

سلطانی بیان کرد: در مدت جمع آوری، شهرداری مسئول نگهداری و حفاظت از این قلاده سگ هاست.

او با اشاره به تصاویری پرس کردن سگ های زنده در دستگاه پرس زباله توسط شهرداری در فضای مجازی تاکید کرد: این مورد قویا از سوی شهرداری سلماس تکذیب می‌شود و همانطور که از تصاویر پیدا است دستگاه پرس خالی بوده و تنها برای حمل سگ ها از آن استفاده شده است.

کارمند روابط عمومی شهرداری سلماس گفت: هم اکنون جلسه ای در شهرداری سلماس به همین منظور در حال برگزاری است تا در صورت احتمال خطا با خاطیان این امر برخورد شود و قطعاً شهرداری سلماس در صورت مشاهده هرگونه حیوان آزاری و خشونت در حقوق حیوانات، پیگیر موضوع خواهد بود، هرچند که این موضوع از سوی شهرداری سلماس تکذیب می‌شود.

به گزارش کردپرس، امروز صبح رکنا با انتشار تصاویری از جمع آوری سگ های بلاصاحب با ماشین پرس زباله نوشت؛ شهرداری سلماس ماشین هایی که برای پرس کردن زباله ها از آن استفاده می کنند حیوانات و سگ های خیابانی را در آن انداخته و این حیوانات نیز در این ماشین های مخصوص پرس زباله دچار سرنوشت تلخ و درناکی می شوند این حیوان آزاری و خشونت در حق حیوانات شیوه درستی نیست.

کد خبر 304010

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha