بازدید وزیر کشور از زیرساخت‌های مرز شیخ صله

سرویس کرمانشاه _ وزیر کشور عصر امروز از طرح توسعه زیرساخت های بازارچه مرزی شیخ صله و طرح‌های عمرانی این شهرستان بازدید کرد.

به گزارش کردپرس؛ وزیر کشور عصر روز پنج شنبه وارد شهرستان ثلاث باباجانی شد و از آخرین وضعیت تکمیل زیرساخت های این شهرستان از جمله بازارچه مرزی شیخ صله، طرح نهضت ملی مسکن، طرح انتقال آب به دشت حر و ... بازدبد کرد.

وزیر کشور در این سفر پیگیر فعالیت و بررسی زیرساخت های بازارچه مرزی شیخ صله شد و بر تکمیل آن با هدف توسعه صادرات تاکید کرد.

فرماندار شهرستان ثلاث باباجانی پیرامون این بازدید گفت: طی دو ماه اخیر بیش از 3500 کامیون کالا از این مرز راهی عراق شده است.

دیگر موضوعی که دکتر وحیدی پیگیر آن شد، وضعیت کولبری در شیخ صله بود؛ موضوعی که به گفته فرماندار ثلاث باباجانی از هفته گذشته ساماندهی ویژه آن در قالب طرح «کرامت کولبران» از سوی استاندار کرمانشاه ابلاغ شده و از هفته آینده هم ثبت نام از کولبران با هدف ارتقای معشیت آنان و مرزنشینان آغاز می شود.

به گفته استاندار کرمانشاه، در سال گذشته 15 میلیارد تومان و در 2 ماهه سال جاری 2 میلیارد و 700 میلیون تومان به حساب خانوارهای روستایی تا 20 کیلومتری مرز، واریز شده اما با اجرای طرح کرامت، علاوه بر اینکه تردد کولبران قانونی، امن و شفاف خواهد شد، شرایط معیشتی بهتری هم برای مرزنشینان رقم خواهد خورد.

وزیر کشور همچنین پیگیر ساختمان های اداری زلزله زده شهرستان شد که در زلزله 7.3 ریشتری سال 1396 آسیب دیده اند.

 با وجود شعار «پایان بازسازی زلزله» در دولت قبل، همچنان بیشتر آنها نیمه کاره اند و ادارات شهرستان در کوچه پس کوچه های فرعی پراکنده شده و دسترسی را برای مردم سخت کرده اند.

دکتر وحیدی در این بازدید بر ضرورت تکمیل مجتمع اداری ثلاث باباجانی تاکید کرد.

همچنین دیگر موضوع مورد پیگیری وزیر، طرح انتقال آب از سد آزادی به دشت حُر بود که 11 کیلومتر از آن همچنان باقیمانده و نیازمند اعتبار است.

وزیر کشور از طرح نهضت ملی مسکن شهرستان هم بازدید کرد؛ زمین این طرح با پیگیری ویژه استاندار کرمانشاه تامین و مراحل اجرای کار هم از امروز آغاز شده است.

کد خبر 2756175

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha