23 هزار تماس با مرکز اطلاع رسانی کرونا در آذربایجان غربی برقرار شد

سرویس آذربایجان غربی- مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی گفت: طی 14 روز بیش از 23 هزار تماس تلفنی با سامانه استانی اطلاع‌رسانی بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی انجام گرفته است.

دکتر علی افشانی در گفت و گو با خبرنگار کردپرس اظهار کرد: این سامانه با شماره ۳۱۳۳ به سوالات مردمی درباره ابعاد مختلف بیماری کرونا به سه زبان ترکی، فارسی و کردی با هدف آموزش همگانی و آگاهسازی مناسب در زمینه بیماری کرونا پاسخ می‌دهد.

او افزود: از 12 اسفند تا ظهر 25 اسفند ماه مجموعا 23 هزار و 446 تماس با سامانه 3133 مرکز اطلاع رسانی کرونا در استان انجام گرفته است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه گفت: با راه‌اندازی این مرکز، میزان مراجعه مردم به مراکز درمانی و همچنین نگرانی مردم در خصوص بیماری کرونا کمتر می شود به نحوی که در بازه زمانی مذکور تقریبا روزانه یک هزار 674 تماس برقرار شده است.

افشانی ادامه داد: این سامانه بصورت 24 ساعته و به سه زبان فارسی ، ترکی و کردی آماده پاسخگویی به سوالات مردم عزیز استان آذربایجان غربی در خصوص بیماری کرونا خواهد بود.

به گزارش کردپرس، بر اساس آخرین آمار، از ابتدای شیوع بیماری کرونا در استان ۲۲۴ نفر به این بیماری مبتلا شده‌ و از این تعداد ۱۲ نفر تاکنون فوت کرده‌اند که این آمار نشان‌دهنده ورود استان به وضعیت قرمز در خصوص این بیماری است.

کد خبر 256699

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha