حمایت از ساخت فصل جدید «نون خ»، گامی برای رونق گردشگری / رامین پی بردی

سرویس کرمانشاه _ رامین پی‌بردی از فعالان و صاحب نظران شناخته شده حوزه گردشگری کرمانشاه و از برنامه ریزان رویدادهای جشن شکرگزاری انار در منطقه اورامان و رویداد کرمانشاه و کردستان 2020 در مطلبی به ضرورت حمایت استانداران استان های کردنشین از ساخت فصل بعدی سریال «نون خ» در راستای کمک به توسعه گردشگری در این مناطق پرداخته است.

خبرگزاری کردپرس _ تولید سریال های تلویزیونی عامه پسند مانند سریال نون خ و پایتخت، تبلیغی است غیرمستقیم برای معرفی بیشتر مناطق کمتر شناخته شده است که هوشمندانه ضمن ارتقاء شناخت مردم، زمینه سفر گردشگران را به منطقه فراهم می نماید.
.یکی از ابزارهای اثرگذار استان های برخوردار از اقتصاد گردشگری حمایت مستمر از ساخت سریالهای مبتنی بر فرهنگ بومی و محلی است که ابعاد مختلف زندگی طبیعی مردم را به زیبایی و عموما در قالب طنز به تصویر می کشد.

استان مازندران از جمله استان های ثروتمند به لحاظ اقتصاد گردشگریست که علاوه بر موفقیت های به دست آمده از جمله اخذ رویدادهای بین المللی، مستمرا از تولید شماره های بعدی سریال پایتخت پشتیبانی می کند و بزودی هم شماره هفتم آن تولید و به نمایش درخواهد آمد و مجددا میل و اشتیاق هم وطنان را برای سفر به مازندران با نمایش طبیعت و مناظر و گویش زیبا دو چندان می نماید.

در طول سالیان گذشته نیز ساخت سریال نون خ دریچه ای نو برای سفر به منطقه غرب کشور را گشود که در صورت تداوم می توانست آثار بسیار درخشان تری را در پی داشته باشد.

منطقه غرب کشور علاوه بر جاذبه اصلی آن که همان مهمان نوازی مردمانش هست از دیگر جاذبه های طبیعی ،تاریخی و فرهنگی فراوانی برخوردار است که یکی از بهترین راههای معرفی این همه ظرفیت ، حمایت از ساخت فصل های بعدی سریال نون خ است .
به نظر می رسد که در صورت حمایت استانداری ها و اطاق های بازرگانی استان های کرمانشاه و کردستان و ایلام امکان ساخت فصل های بعدی سریال برای کارگردان گرامی که خود از فرزندان عزیز مناطق کرد نشین است میسر می شود.

کمک به پایداری تولید این رویداد هنری و فرهنگی در ثبات اقتصاد و اشتغال گردشگری مناطق غرب کشور بسیار مهم و اثر گذار است.

انتظار می رود دانشگاهیان ، خردمندان ،اهالی قلم و رسانه های استانهای غربی کشور نیز از اولیای امور مطالبه جدی در این زمینه داشته باشند تا همه با هم بتوانیم گامی اساسی در جهت تحقق منافع مشترک برداشته و با ورود منابع جدید درآمدی از محل گردشگری کمکی به اشتغال و اقتصاد منطقه نمائیم.

کد خبر 38825

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha