یار بودیم؛ بار نباشیم! / رضا رستمی*

سرویس ایلام - در این فضا و جوی که فراوانی خبرهای بد و آمارهای رو به افزایش تعداد مبتلایان بر جامعه حاکم کرده است انتظار تأمل و تعمق بیشتر از اهالی رسانه نمی تواند توقعی بی جا باشد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، شیوع گسترده ویروس کرونا در سطح کشور و جهان نگرانی های زیادی را ایجاد نموده است و رسانه های جمعی به واسطه مرجعیتی که در افکار عمومی دارند در شرایط کنونی رسالتی بسیار مهم بر عهده دارند که تا کنون البته می‌شود گفت که نمره‌ای قابل قبول هم دریافت کرده اند؛ هم در حوزه آگاهی‌بخشی و هشدارهای پیشگیرانه کوشا بوده اند و هم مطالبات و کمبودها و نیازها را فریاد زده‌اند.

در این فضا و جوی که فراوانی خبرهای بد و آمارهای رو به افزایش تعداد مبتلایان بر جامعه حاکم کرده است انتظار تأمل و تعمق بیشتر از اهالی رسانه نمی تواند توقعی بی جا باشد. اینکه برخی از ماها همه دیدگاهها و نظرات خود را درست و کامل بدانیم و بر اجرای آنها بدون در نظر گرفتن ابعاد گسترده و مختلف آن اصرار بورزیم شاید نه تنها گره گشا نباشد بلکه بر انبوه مشکلات نیز بیفزاید.

اعمال قرنطینه کامل و بستن راههای ارتباطی شهری و بین شهری حتماً هم ضوابط خاصی دارد و هم شرایط ویژه ای را می طلبد که یقینا با وضع موجود در کشور همخوانی نداشته است، اگر چنین شرایطی بنا به هر دلیلی حاکم نشده است قرار نیست همه خدمات و کارهای انجام شده و یا برنامه های در دست اجرای کنونی را نادیده گرفته و یا زیر سوال ببریم.

گشتن در شهر و خیابان و کوچه و یافتن پلاک ماشینی که متعلق به حوزه انتظامی استان نیست و انتشار گسترده آن در فضای مجازی با عناوین شبهه انگیز و غیرواقعی اصلا کار یک رسانه حرفه ای نیست ، در حالی که همه می دانند سالهای سال است که اینگونه تقسیمات در حوزه مالکیت (حداقل خودروها) دیگر محلی از اعراب ندارد.

یا بدون در نظر گرفتن چارچوب های قانونی دادستان را توصیه کنیم که دستور رییس جمهور را وتو کند و... این‌گونه رفتار کردن و فضا را مبهم و غبارآلود نشان دادن هیچ کمکی به بهبود اوضاع نمی کند.

وقتی که در سطح ملی ستادی به نام فرماندهی مبارزه با کرونا تشکیل شده و بالاترین مقامات اجرایی و سیاسی و امنیتی و قضایی کشور در آن حضور داشته و تصمیم می گیرند طبیعتا نباید با رفتارهای احساسی که حتما هم از سردلسوزی هستند وقفه ای در اجرای برنامه ها ایجاد نمود.
به نظر اکنون همه باید به این ستاد و برنامه های اعلامی آن اعتماد کرد و همگام با آن پیش رفت.

البته که در پاره ای موارد و رفتارها حتما ایرادهایی وجود دارد که باید مرتفع گردند اما ایجاد هیاهو برای مشوش نمودن ذهن مردمانی که نیاز اصلی امروزشان آرامش است حتما کار درستی نخواهد بود و قطعا ما را به نتیجه معقول و منطقی نخواهد رساند.

*سردبیر هفته نامه مانشت

کد خبر 256658

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha