تلاش‌های جزیره ای و پراکنده به پیشرفت کرمانشاه کمک نمی‌کند

سرویس کرمانشاه _ محمدطیب صحرایی تاکید کرد: تلاش‌های جزیره‌ای و پراکنده نمی‌تواند کمکی به پیشرفت علمی و صنعتی استان کرمانشاه انجام دهد و هر چه این تلاش‌ها با همگرایی و هماهنگی بیشتری همراه باشد امکان دستیابی به موفقیت هم بیشتر خواهد بود.

به گزارش کردپرس؛ استاندار کرمانشاه در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان کرمانشاه که در نمایشگاه بین المللی کرمانشاه برپا شده است؛ در جمع خبرنگاران عنوان کرد: نظاره تلاش‌ها، زحمات و دستاوردهای علمی هم استانی های عزیز در حوزه دانش بنیان و فناورانه بسیار افتخار آمیز است.

وی با تاکید بر اینکه همه باید با تمام توان به رشد ابعاد علمی و پژوهشی این مجموعه های دانش محور کمک کنند در ادامه گفت: بالندگی و تداوم این حرکت‌های خوب در حوزه دانش بنیان و فناورانه نیازمند این همت و عزم همگانی است.

دکتر صحرایی تاکید کرد: نهادهای اجرایی مرتبط با حوزه دانش بنیان باید با تلاش بیشتر و منسجم‌تر و به صورت فرایندی به بالندگی رویکرد فناورانه در استان کمک کنند.

وی همچنین بیان کرد: در جریان بازدید امروز این مجموعه‌‌ها مشکلاتی را مطرح کردند که باید همه تلاش کنیم این موانع برداشته شوند تا اهداف شعار بسیار راهبردی امسال تحت عنوان تولید؛ دانش‌‌‌بنیان، اشتغال‌‌‌آفرین، محقق گردد.

استاندار کرمانشاه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در استان را بسیار گسترده دانست و گفت: این ظرفیت ها علاوه بر توان رقم زدن یک تحول محسوس در استان، می‌تواند در سطح کشور نیز پیشران بسیاری از حوزه ها باشد.

وی گفت: واحدهای دانش بنیان می توانند در بسیاری از عرصه‌ها پیشتاز باشند و بسترساز تقویت در دیگر حوزه‌ها در ابعاد مختلف باشند.

مدیر ارشد استان تاکید کرد: همه باید به فراهم کردن بسترها برای تقویت مجموعه‌های هم افزا و همگرا و شکل گیری یک حرکت همه جانبه برای پیشرفت و تعالی کرمانشاه کمک کنیم.

وی تاکید کرد: تلاش‌های جزیره ای و پراکنده نمی‌تواند کمکی به پیشرفت علمی و صنعتی کرمانشاه انجام دهد و هر چه این تلاش‌ها با همگرایی و هماهنگی بیشتری همراه باشد امکان دستیابی به موفقیت هم بیشتر خواهد بود.

کد خبر 40755

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha