بازسازی زلزله کرمانشاه هنوز به اتمام نرسیده است

سرویس کرمانشاه _ استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه هنوز پروژه بازسازی در مناطق زلزله زده استان ناتمام است، گفت: با سفر رهبر معظم انقلاب به مناطق زلزله زده و دستور ایشان برای بازسازی این مناطق، ظرفیت‌های عظیمی از همه دستگاه های ملی وارد استان شد و بودجه هنگفتی به این موضوع اختصاص یافت اما متاسفانه به شایستگی از آن ها برای ترمیم ویرانی‌ها استفاده نشد به طوری که هم اکنون بیش از هزار و 600 میلیارد تومان برای پایان بازسازی مناطق زلزله زده اعتبار نیاز است.

به گزارش کردپرس؛ بهمن امیری مقدم روز پنج شنبه در نشست بررسی مشکلات شهرستان کنگاور عنوان کرد: در دولت مردمی دکتر رییسی اصل بر کار و تلاش جهادی است و هر مدیری در حل مشکلات مردم ناتوان باشد، برکنار خواهد شد.

وی با انتقاد از روند بازسازی در مناطق زلزله زده عنوان کرد: بر خلاف برخی شعارها، هنوز ساختمان‌های بسیاری از مجموعه های خدمات رسان و ادارات در مناطق زلزله زده بازسازی نشده‌اند و کارکنان آن‌ها در کانکس مستقر هستند که در سفر رئیس جمهور برای بازسازی آن‌ها، درخواست اعتبار شده است.

امیری مقدم عنوان کرد: زمان زلزله با حضور رهبر انقلاب و دستور ویژه ایشان برای بازسازی ويرانی‌ها، ظرفیت های عظیمی از سوی نهادها و مجموعه های مختلف به استان وارد شد ولی متاسفانه استفاده مناسبی از این فرصت‌ها صورت نگرفت.

وی یادآور شد: متاسفانه در این سال‌ها در سطح کلان، استان کرمانشاه گرفتار نوعی رهاشدگی توسعه ای بوده و شهرستان های شرقی استان مانند کنگاور به طور خاص به فراموشی سپرده شده اند.

مدیر ارشد استان تاکید کرد: دولت مردمی با وجود همه مشکلات، با نگاهی کلان‌نگرانه توسعه تمامی شهرستان‌های استان از جمله کنگاور را دنبال می کند.

وی با انتقاد از ساخت و سازهای غیرقانونی در حاشیه شهرهای استان از جمله کنگاور گفت: باید با اقتدار در مقابل اینگونه ساخت و سازهای غیرمجاز ایستاد و هیچ دستگاهی حق ارائه خدمات به این‌ بناها را ندارد.

امیری مقدم با تاکید بر ضرورت ارائه خدمات مناسب و شایسته به مردم عنوان کرد: شهر زیبا حق شهروندان است و شهرداری ها باید برای تحقق این مطالبه به صورت جهادی تلاش کنند.

وی نشاط اجتماعی را بسترساز آرامش و امنیت اجتماعی دانست و گفت: یکی از راه های ایجاد نشاط در جامعه، ساخت شهربازی و مکان های تفریحی سالم برای استفاده شهروندان است ولی متاسفانه بسیاری از شهرهای استان از این حداقل ها هم بی بهره اند.

استاندار کرمانشاه با اشاره به ظرفیت های ممتاز کشاورزی و دامپروری شهرستان کنگاور، عنوان کرد: ایجاد کارخانه شیر، کشتارگاه صنعتی پیشرفته و صنایع تبدیلی از جمله نیازهایی است که باید در این شهرستان ایجاد شوند.

وی در مورد حل مشکل زمین های قولنامه‌ای این شهر، بر ضرورت همکاری مشترک شهرداری و اداره ثبت اسناد در زمینه سنددار شدن این اراضی بر اساس طرح جامع تاکید کرد.

امیری مقدم گفت: سفر رئیس جمهور محبوب و مردمی آیت الله رئیسی یک فرصت برای استان بود و در این سفر بیش از ۳۳ هزار میلیاردتومان برای پروژه های کلیدی و کلان و اشتغال زای استان مصوب شد که تحولی چشمگیری در استان ایجاد می کند.

امیری مقدم همچنین با اشاره به عزم دولت سیزدهم برای تکمیل طرح های نیمه تمام گفت: متأسفانه سد آناهیتا در شهرستان کنگاور سال‌هاست رها شده، اما خوشبختانه در سفر آیت الله رئیسی به کرمانشاه برای تکمیل این پروژه، اعتبار لازم مصوب شد و این پروژه از رکود خارج می شود.

وی ادامه داد: پتروشیمی کنگاور هم یکی از پروژه‌های مهم سند نفت و گاز استان است که پیمانکار آن تعیین شده و اجرایی می شود.

کد خبر 36819

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha