حکومت هر گاه در تنگنا قرار می گیرد آغاز به ایجاد تنش در جامعه می کند

سرویس ترکیه - ابرو گونای سخنگوی HDP در واکنش به اظهارات اخیر اردوغان درباره HDP و متهم کردن آن به رابطه با PKK این کار را روش AKP برای ایجاد تنش در جامعه دانست.

به گزارش کردپرس، ابرو گونای سخنگوی حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در واکنش به اظهارات اخیر رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه که مدعی رابطه و همچنین اختلاف داخلی بین رهبران HDP و حزب کارگران کردستان (PKK) شده بود، این رفتارها را تلاش حکومت برای ایجاد فضای تنش در جامعه دانست و آن را بی نتیجه توصیف کرد.

بنا بر گزارش سایت رسمی HDP، ابرو گونای در کنفرانس مطبوعاتی این هفته درباره حملات اخیر علیه HDP و تشکیل پرونده های جدید علیه نمایندگان این حزب گفت: «هر حمله ای علیه HDP حمله به دموکراسی ترکیه است. ما از اولین باری که حکومت با برکنار کردن شهرداران منتخب مردم از HDP‌ شهرداران منصوب خود را به کار گمارد، اعلام کردیم که این کار حمله به دموکراسی ترکیه است و تنها مربوط به مردم کرد نیست.»

گونای خطاب به حکومت افزود: «با این حمله ها به نتیجه نخواهید رسید. تا زمانی که HDP وجود دارد، شما پیروز میدان نخواهید بود. صراحتا می گویم که ما به لطف و خواست شما در مجلس نیستیم. ما با حمایت میلیون ها نفر که به ما رأی داده اند در مجلس هستیم.»

سخنگوی HDP در واکنش به اظهارات دیروز اردوغان که گفته بود، زندانی ادیرنه باید به زندانی امرالی حساب پس بدهد، گفت: «این شیوه نخ نمای AKP است. هر گاه در تنگنا قرار می گیرد، با ایجاد فضای تنش و درگیری، برای فریب مردم ترکیه تلاش می کند. از این کارها نتیجه ای عاید آنها نخواهد شد.»

کد خبر 25282

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha