آمار بستری‌ها در کرمانشاه روند نزولی پیدا کرده است

سرویس کرمانشاه _ استاندار کرمانشاه گفت: خوشبختانه آمار بستری‌های کرونایی در استان کرمانشاه سیر نزولی پیدا کرده ولی تسریع در این روند کاملا به میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مراجعه سریع‌تر افراد برای واکسیناسیون بستگی دارد.

به گزارش کردپرس؛ هوشنگ بازوند در نشست ستاد ملی کرونا که به ریاست معاون اول رئیس جمهور و به صورت ارتباط تصویری با استانداران برگزار شد؛ عنوان کرد: بر اساس آمارها، استان کرمانشاه به قله پیک پنجم رسیده و اکنون آمار بسترها سیر نزولی به خود گرفته است.

وی گفت: متاسفانه به لحاظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی استان کرمانشاه در رتبه ۲۷ کشور قرار دارد و با توجه به این شرایط، این سیر نزولی، حالتی آهسته و لاکپشتی پیدا خواهد کرد.

مدیر اشد استان تاکید کرد: از مردم انتظار داریم با رعایت پروتکل‌ها اجازه ندهند کرمانشاه در رتبه آخر قرار بگیرد و شرایط بدی برای ما رقم بخورد.

وی در ادامه پیرامون روند واکسیناسیون در استان گفت: اکنون حدود ۵۰ درصد جمعیت استان دوز اول و ۲۳ درصد نیز دوز دوم را تزریق کرده اند و حدود ۲۰۰ هزار دوز نیز ذخیره واکسن داریم.

بازوند گفت: واکسیناسیون اکنون به صورت دو شیفت در حال انجام است و در صورت نیاز، ظرفیت برقراری شیفت سوم را هم داریم.

وی با تاکید بر ضرورت مراجعه افراد برای تزریق واکسن، عنوان کرد: بسیار محتمل است که ستاد ملی کرونا به زودی مصوبه‌ای را در این زمینه تصویب کند و دریافت برخی خدمات ضروری را منوط به ارائه کارت واکسن کند.

کد خبر 17360

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha