افزایش قیمت تخم مرغ قابل قبول نیست/ با متخلفان برخورد می شود

سرویس آذربايجان غربي- معاون استاندار آذربایجان غربی با انتقاد از افزایش قیمت تخم مرغ در استان، گفت: تولید کنندگان تخم مرغ استان بدون توجه به مصوبات تنظیم بازار تخم مرغ تولید شده خود را بصورت آزاد به بازار عرضه می کنند که این موضوع قابل قبول نیست.

به گزارش کردپرس، نادر صادقی امروز چهارشنبه 8 بهمن در جلسه ستاد تنظیم بازار استان با اشاره به اینکه استان آذربایجان غربی به عنوان یکی از استانهای تامین کننده سیب در کشور انتخاب شده گفت: هیچ مشکلی از بابت تامین سیب شب عید برای کشور از طرف استان وجود ندارد و با تعیین مباشر، پرتقال مورد نیاز استان برای شب عید نیز از استان مازندران تامین و در روزهای پایانی سال در اختیار مردم استان قرار خواهد گرفت.

او همچنین با اشاره به افزایش جوجه ریزی و تولید مرغ در استان ادامه داد: خروج مرغ زنده همچنان از استان ممنوع است ولی تولید کنندگان استان می توانند بخش از تولیدات خود را بصورت لاشه به استانهای همجوار صادر کنند.

صادقی با انتقاد از افزایش قیمت تخم مرغ در استان، گفت: متاسفانه با وجود تامین فراوده های دامی توسط دولت برای مرغداران ، تولید کنندگان تخم مرغ استان بدون توجه به مصوبات تنظیم بازار تخم مرغ تولید شده خود را بصورت آزاد به بازار عرضه می کنند.

معاون استاندار تاکید کرد: این موضوع قابل قبول نیست و دستگاه های نظارتی باید به جد پیگیر این موضوع شده و با متخلفان برخورد قانونی کنند.

او همچنین در خصوص ایجاد خط سبز برای صادرات محصولات کشاورزی استان نیز گفت: بر اساس اعلام گمرک آذربایجان غربی خط سبز و ویژه در گمرک تمرچین و بازرگان برای صادرات محصولات کشاورزی از جمله سب ایجاد شده و صادر کنندگان می تواند محصولات کشاورزی خود را بدون معطلی از این مسیر صادر کنند.

در این جلسه در خصوص روند صادرات سیب از استان و نحوه تهاتر برای واردات موز و نارنگی پاکستانی و همچنین توزیع شکر و برنج دولتی گزارشی ارائه شد.

کد خبر 3775

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha