وزیر کشور:همه دستگاه‌ها به وظیفه قانونی در ایمن سازی ساختمان ها عمل کنند

سرویس ایران- وزیر کشور با اشاره به دستور رییس جمهوری بر لزوم نظارت موثرتر بر ایمن سازی ساختمان ها، گفت: لازم است همه دستگاه ها با عمل دقیق به وظیفه شان در ایمن سازی سازه ها، کمک کنند تا دیگر شاهد تکرار حوادثی تلخ در کشور نباشیم.

به گزارش کردپرس، احمد وحیدی در جلسه کارگروه ایمن سازی ساختمان‌های پرخطر که با حضور نمایندگان دستگاه ها برگزار شد، افزود: پس از حادثه تلخ ریزش ساختمان متروپل در شهر آبادان، ریاست محترم جمهوری در جلسه هیات دولت بر نظارت بر طرح های عمرانی تاکید کرد و ابلاغیه ای هم از سوی وزارت کشور به استانداران سراسر کشور برای نظارت میدانی فعال بر طرح های بزرگ ساختمانی صادر شد.

او ادامه داد: براساس این ابلاغیه استانداران مامور رسیدگی به امر خطیر نظارت بر ایمنی ساختمان ها در کشور هستند و بایستی با رصد دقیق، با هر گونه ساخت و ساز غیر مجاز و خارج از اصول استاندارد، برخورد قانونی لازم را داشته باشند.

فروریختن ساختمان متروپل آبادان حادثه‌ای بود که ظهر روز دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ در خیابان امیرکبیر (امیری) واقع در مرکز آبادان رخ داد. در پی وقوع این حادثه، بخشی از برج شماره ۲ متروپل فروریخت. این حادثه تا کنون ۳۲ فوتی و ۳۷ نفر مصدوم داشته‌است و عملیات آواربرداری متروپل هنوز در جریان است.

این ساختمان بخشی از پروژهٔ برج‌های دوقلوی متروپل هلدینگ عبدالباقی بودند. ریزش ساختمان بر اثر شکست سازه‌ای به خاطر نقض ضوابط فنی و استانداردهای سازه‌ای رخ داد.

کد خبر 33366

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha