آمریکا موافق عملیات نظامی محدود ترکیه در اقلیم کردستان است

سرویس جهان- آلان ماکوفسکی می گوید حمایت ترکیه از ترکیه افزایش یافته و واشنگتن با عملیات محدود زمانی و مکانی ترکیه علیه پ.ک.ک در خاک عراق و اقلیم کردستان موافق است.

به گزارش کردپرس، ارتش ترکیه از سه روز پیش عملیات نظامی گسترده هوایی و زمینی علیه پ.ک.ک در خاک اقلیم کردستان آغاز کرده است. ترکیه در این عملیات که سطح گستردگی آن کم سابقه است، قندیل، مخمور و شنگال را هدف قرار داده است. آمریکا پ.ک.ک را یک سازمان تروریستی اعلام کرده است.

آلان ماکوفسکی، مقام سابق آمریکایی و عضو اندیشده آمریکایی پیشرفت آمریکا در باره موضع واشنگتن پیرامون حملات ترکیه به مواضع پ.ک.ک در اقلیم کردستان معتقد است ترکیه به دلیل حمایت آمریکا که به دنبال دور کردن ترکیه از روسیه است، حملات خود علیه پ.ک.ک در خاک اقلیم کردستان را افزایش داده است.

وی در مصاحبه با نشنال اینترست آنلاین تاکید کرد ترکیه به خاطر موفقیت های نظامی در سوریه و لیبی به همراه افزایش حمایت آمریکا، عملیات نظامی خود در اقلیم کردستان را افزایش داده است.

این مقام سابق آمریکایی درباره اطلاع واشنگتن از حملات هوایی ترکیه علیه پ.ک.ک در اقلیم کردستان گفت: ترکها نیم ساعت قبل از حملات هوایی به ما می گویند که هواپیماهایتان را دور کنید، ما داریم می آییم.

ماکوفسکی می گوید در مواقعی ما نسبت به حملات ترکیه در اقلیم کردستان سوء ظن داشتیم زیرا نمی دانستیم که نیت ترکیه حمله به پ.ک.ک است یا تلاش برای بی ثبات کردن اقلیم کردستان عراق.

کد خبرنگار: 40101

کد خبر 303507

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha