درآمد 17.5 میلیارد دلاری یک شرکت نفتی خارجی در اقلیم کردستان

سرویس جهان- شرکت دی ان او نروژ اعلام کرد از زمان بستن اولین قرارداد نفتی با دولت اقلیم کردستان در سال 2004، تاکنون 17.5 میلیارد دلار از فروش منابع نفتی در این منطقه درآمد کسب کرده است.

به گزارش کردپرس، شرکت نفتی نروژی دی ان او، امروز به مناسبت حضور 20 ساله خود در اقلیم کردستان عراق، در بیانیه ای اعلام کرد در این 20 سال توانسته است 17.5 میلیارد دلار درآمد کسب کند.

بیژن مصور رحمانی، مدیر عامل دی ان او در این بیانیه گفته است بیشتر درآمد نفتی این شرکت در این 20 سال به جیب دولت اقلیم کردستان عراق رفته است.

 بر اساس این گزارش، شرکت دی ان او نروژ در حال حاضر 75 درصد از سهام دو بلوک نفتی تاوگه و پیشخابور را در اختیار دارد و به طور متوسط روزانه 100000 بشکه نفت خام در روز تولید کرده است.

 دی ان او اعتراف کرده است که نفت تولید شده توسط این شرکت، به دلیل برخی چالش های سیاسی، با تخفیف به خریداران عرضه شده است.

 این شرکت با اشاره به مسدود شدن خط لوله نفتی اقلیم کردستان-ترکیه در سال 2023 و قطع صادرات نفت این منطقه، از کاهش تولید روزانه نفت به 80000 بشکه خبر داده اما تاکید کرده است همچنان یک چهارم تولید نفت خام در اقلیم کردستان متعلق به دی ان او است.

کد خبر 2772696

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha