کنگره قومی کردستان خواستار حفظ امنیت دفتر و اعضای خود در اقلیم کردستان شد

سرویس عراق و اقلیم کردستان _کمیته کنگره قومی کردستان (که نه که) در اقلیم کردستان خواستار حفظ امنیت دفتر و اعضای خود از سوی دولت اقلیم کردستان شد.

به گزارش کردپرس به نقل از شارپرس، «که نه که» ترور «دنیز جودت» عضو کنگره قومی کردستان را در دفتر اربیل به شدت محکوم کرد.

همزمان احمد قرموس رئیس کل «که نه که» به رسانه نزدیک به پ.ک.ک اعلام کرد انجام چنین حمله‌ای جنایتی بزرگ است و دستگاههای امنیتی شهر اربیل دراین باره مسئول هستند، آنها به دلیل عدم تامین امنیت دفتر «که نه که» که بارها مورد تهدید قرار گرفته است مقصر هستند.

احمد قرموس افزود ما از همه احزاب و سازمانهای کردستانی به خصوص احزاب اقلیم کردستان می‌خواهیم که در این باره سکوت نکنند و موضع گیری کنند چون کنگره قومی کردستان نه یک نیرو و نه یک حزب سیاسی است بلکه به منزله چتری است برای گردهم آمدن ۳۸ حزب و سازمانهای کردستانی که در همه مناطق کردستان برای اتحاد و یکصدایی قوم کرد تلاش می‌کند کسی که مرتکب چنین جنایتی شده است امکان ندارد که بدون همکاری صاحبان قدرت در کردستان این کار را انجام داده باشد.

وی در پایان تاکید کرد از هیئت دولت و رئیس اقلیم کردستان می‌خواهیم که فورا در مخالفت با این حمله موضع گیری کنند دفتر «که نه که» تحت نظارت دستگاههای امنیتی اقلیم کردستان است و دارای دوربینهای نظارتی نیز می‌باشد بنابراین باید هرچه سریعتر قاتل دستگیر شود و به سزای عمل جنایتکارانه خود برسد.

شایان ذکر است عصر امروز دوشنبه تاریخ ۲۰۲۳/۹/۱۸ دفتر نمایندگی «که نه که» در اربیل مورد حمله مسلحانه قرار گرفت و در پی آن «دنیز جودت» عضو این سازمان کشته شد.

کد خبر 2760948

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha