تصمیم هئیت وزیران عراق به پرداخت ماهانه  700میلیارد دینار به اربیل،گامی درمسیر درست است

سرویس عراق و اقلیم کردستان- عضو اتحادیه میهنی کردستان تصمیم هئیت وزیران دولت فدرال به پرداخت ماهانه  700میلیارد دینار به دولت اقلیم کردستان به مدت سه ماه برای  تامین حقوق کارکنان اقلیم، گامی درمسیر درست، توصیف کرد.

به گزارش کردپرس،فائق یزیدی در گفتگو با خبرگزاری«موازین نیوز» گفت:  تصمیم هیئت دولت عراق به پرداخت ماهانه  700میلیارد دینار به دولت اقلیم کردستان به مدت سه ماه برای  تامین حقوق کارکنان اقلیم، گامی در مسیر درست است که به حل بحرانی که کارکنان اقلیم کردستان با آن مواجه هستند، خواهد انجامید.

یزیدی افزود: باید سازوکاری برای آگاهی از اینکه وام پرداخت شده به اربیل در کجا هزینه می‌شودو اینکه آیا واقعاً به جیب شهروندان می‌رود یا خیر؟ وجود داشته باشد،برضرورت تدوین یک توافقنامه جامع‌تربین بغداد- اربیل برای پرداخت حقوق کارمندان اقلیم کردستان با هدف دور کردن موضوع حقوق کارکنان از اختلافات سیاسی بین طرفین، تاکید کرد.

وی تصریح کرد: پرونده نفت و گاز عراق یکی از پرونده های مهم به شمار می رود که باید پیش نویس آن در مجلس نمایندگان تصویب شود، زیرا تصویب آن به تمام اختلافات سیاسی بین بغداد- اربیل و موضوع حقوق کارکنان دولت اقلیم کردستان پایان خواهد داد.

کد خبر 2760936

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha