تقویت تعامل دولت و بخش خصوصی در کردستان ضروری است

سرویس کردستان - استاندار کردستان با تاکید بر تعامل بخش خصوصی و دولت در این استان، گفت: ریل‌گذاری برای توسعه پایدار کردستان یکی از اولویت‌های دولت سیزدهم است.

به گزارش کرد پرس، اسماعیل زارعی کوشا در دیدار با اعضای هیات نمایندگان دوره نهم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج گفت: به دلیل اهمیت ارتباط با اتاق بازرگانی برگزاری جلسات مستمر و هفتگی به ویژه با فعالان اقتصادی بخش خصوصی با جدیت پیگیری می شود.

وی با بیان اینکه باید روند تعامل و همکاری بین دولت و بخش خصوصی برای رفع مشکلات و نارسایی های در عرصه اقتصادی استان تقویت شود، افزود: در کردستان ظرفیت های بسیار خوبی داریم ولی شرایط حال حاضر استان هیچ تناسبی با توانایی ها استان ندارد.

استاندار کردستان اظهار کرد: باید با استفاده از همه امکانات و توانایی های استان برای جبران این کاستی ها و عقب ماندگی های تلاش کنیم.

زارعی کوشا ادامه داد: ساختار بودجه سال ۱۴۰۱ متحول شده و در جهت اصلاح مسیر حکمرانی اقتصادی قرار خواهد گرفت و این اصلاح ساختار سالها دغدغه و مطالبه مقام معظم رهبری بوده است که خوشبختانه این مهم در لایحه بودجه سال آتی و در نگاه دولت سیزدهم عملیاتی شده است.

وی با بیان اینکه ادامه مسیر پروژه محوری شرایط را بهتر نخواهد کرد و باعث رونق اقتصادی و توسعه نخواهد شد، یادآور شد: با وجود اینکه در طول ۴۰ سال اخیر امکانات زیادی به روستاها داده شده ولی به دلیل عدم توجه به مقوله اشتغال در این مناطق عملا شاهد خالی شدن روستاها و مهاجرت مردم به حاشیه شهرها هستیم که موجب هدر رفتن این سرمایه ها شده است.

استاندار کردستان با بیان اینکه باید برای توسعه پایدار طرحی نو داشته باشیم، بیان کرد: باید با تفکر اقتصاد محوری و شاخص محوری برای تمرکز گرایی و عدالت اقتصادی در مناطق کمتر توسعه یافته به خصوص در کردستان تلاش کنیم.

زارعی کوشا همچنین با اشاره به اینکه حالا نوبت توسعه کردستان است، بر لزوم تحقق اهداف صندوق پیشرفت و عدالت تاکید کرد و گفت: همه باید در برابر تغییر شاخص ها مسئول و پاسخگو باشیم و برای ارتقا شاخص های توسعه استان با همه وجود تلاش خود را مضاعف کنیم.

وی با بیان اینکه از امروز باید برای آینده اقتصادی استان ریل گذاری کنیم، اظهار کرد: متاسفانه امروز جز استان های با بیکاری بالا در کشور هستیم و باید برای جبران این وضعیت برنامه ریزی نموده و بویژه از ظرفیت صندوق پیشرفت و عدالت برای توسعه پایدار استان در سال آینده استفاده کنیم.

استاندار کردستان خطاب به اعضای اتاق بازرگانی سنندج خواستار مشارکت و حضور پررنگ فعالان اقتصادی برای تحقق اهداف صندوق پیشرفت و عدالت با همکاری دستگاه های اقتصادی استان شد.

زارعی کوشا واگذاری امور به مردم را یکی از راه های مهم رسیدن به توسعه پایدار به خصوص در حوزه اقتصادی در استان و کشور برشمرد و افزود: در واقع رسیدن به امنیت پایدار بدون تحقق امنیت اقتصادی امکان پذیر نیست و راه رسیدن به امنیت دست یابی به توسعه اقتصادی است.

وی از علاقمندی و اعلام آمادگی تیم اقتصادی دولت برای کمک به توسعه پایدار کردستان خبر داد و بر لزوم حضور حداکثری حوزه اقتصادی استان در نمایشگاه های اقتصادی در اقلیم کردستان عراق و نیز سایر نمایشگاه بین المللی تاکید کرد.

استاندار کردستان با بیان اینکه به زودی طی مراسمی مراحل اجرایی منطقه آزاد بانه و مریوان آغاز خواهد شد، ادامه داد: توجه به توسعه سرمایه گذاری باید در نگاه و تفکر مدیران استان به صورت جدی دنبال شود و در حقیقت مدیر باید تسهیل کننده سرمایه گذاران در استان باشد.

کد خبر 24152

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha