سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  چهارشنبه 23 مرداد 1398  ::  19:02   

سال 97 انجام شد؛

130هزارعمل جراحی در بیمارستان های دولتی علوم پزشکی کرمانشاه

سرویس کرمانشاه- رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در سال ۹۷ بیش از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در بیمارستان های دولتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ویزیت شده اند.

به گزارش خبرنگار کردپرس، دکتر محمودرضا مرادی در نشست با خبرنگاران استان، افزود: در این مدت۲۵۰ هزار نفر بستری شده اند و ۱۳۰ هزار عمل جراحی نیز انجام شده است.

وی با بیان اینکه خدمات ارائه شده توسط دانشگاه علوم پزشکی، اورژانسی، 24 ساعته و حتی در روزهای تعطیل است، گفت: این ویژگی ها خدمات ما را از دیگر سازمان ها متمایز می کند.

مرادی افزود: تلاش مجموعه دانشگاه، رفع مشکلات مردم، تکریم ارباب رجوع و خدمات رسانی به موقع به همه مراجعان است اما در این راه با وجود همه تلاش ها، شاهد نواقص و کاستی هایی هستیم که به حجم بالای مراجعات و کمبود امکانات و پرسنل مربوط می شود.

وی  آگاهی بخشی به مردم و ارتقای سواد سلامت مردم را در پیشگیری از ابتلا به بیماری ها بسیار اثرگذار دانست و گفت: اثرات پیشگیری در شاخص های مربوط به بیماری های واگیر در کشور مشخص است، براثر واکسیناسیون های به موقع از ۳۰ سال قبل تاکنون، شاهد ریشه کنی برخی از بیماری ها از جمله فلج اطفال، آبله مرغان، سل و ... هستیم.

مرادی عنوان کرد: امروزه با افزایش بیماری های قلبی و عروقی، دیابت و سرطان ها روبه رو هستیم  که به سبک زندگی، تغذیه و رژیم غذایی و استرس و اضطراب مربوط است لذا از رسانه ها می خواهم به اصلاح سبک زندگی از طریق آگاهی بخشی به مردم تلاش کنند.