تشدید محدودیت هابرای ورودمسافران به پاوه

سرویس کرمانشاه _ با اعلام شبکه بهداشت و درمان پاوه نسبت به افزایش ۲۰ درصدی آمار مبتلایان در ۱۰ روز اول فروردین‌ماه، فرماندار این شهرستان دستور تعطیلی تمام راه‌های منتهی به تفرجگاه‌های شهرستان در روز طبیعت را صادر کرد

به گزارش کردپرس و به نقل از سلام پاوه؛ سلیمی، سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان پاوه در دومین جلسه ستاد کرونای شهرستان پاوه از افزایش ۲۰ درصدی آمار مبتلایان در ۱۰ روز اول فروردین‌ماه به نسبت تمام طول اسفندماه سال گذشته خبر داد و اظهار داشت: متاسفانه فقط در ۱۰ روز اول فروردین تعداد مبتلایان در شهرستان پاوه ۶۶ نفر بوده که این روند بسیار نگران کننده است و نیاز به ورود جدی داشته و در صورت عدم مداخله تغییر رنگ شهرستان از وضعیت زرد به نارنجی و قرمز قریب‌الوقوع خواهد بود.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون ۱۱ مورد بستری در بیمارستان داریم، گفت: پنج مورد از مبتلایان کودک هستند، از ستاد کرونا درخواست ممنوعیت ورود خودروهایی مسافران از شهرهای نارنجی و قرمز همچنین ممنوعیت برگزاری مراسم‌های ترحیم و عروسی را داریم.

به گفته سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان پاوه، طی هشت روز گذشته بیش از ۲۵۳ مورد مراجعه به بیمارستان شهرستان داشته‌اند.

ارمغان مسافران نوروزی،کروناست

رضایی رئیس بیمارستان قدس پاوه نیز، افزود: نسبت به چهار روز پیش مراجعات برای تست کرونا افزایش یافته است ما انتظار یک افزایش مبتلایان به کرونا در شهرستان طی ۷۲ ساعت آینده را داریم.

وی با بیان اینکه ارمغان مسافران این روزها کروناست، گفت: در یک تحقیق میدانی مشاهده شده ده‌ها خودرو از استان‌های تهران، سیستان و بلوچستان، آذربایجان شرقی، شیراز و… وارد شهرستان پاوه شده‌اند.

پرویز ایده‌پور فرماندار پاوه در ادامه این جلسه با انتقاد از عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح شهرستان، خاطرنشان کرد: تمام راه‌های منتهی به تفرجگاه‌های شهرستان در روز طبیعت تعطیل خواهد بود و لازم است مردم گرامی شهرستان و خارج از شهرستان با عنایت به این مورد از تردد در این روز خودداری کنند.

فرماندار پاوه اعلام کرد به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی بقعه سید عبیدالله در روستای هجیج، اسکله قایقرانی، رستوران‌های روستا و تمام اماکن اقامتی این روستا از فردا تا پایان تعطیلات نوروزی بسته خواهد شد.

در جلسه امروز همچنین مصوب شد، تمام باشگاه‌های ورزشی مسقف بسته شده و ورود خودروها از شهرهای نارنجی و قرمز به شهرستان ممنوع خواهد بود.

ابتلای تعدادی از شهروندان به کرونای انگلیسی در پاوه

رئیس مرکز بهداشت شهرستان پاوه گفت: روز گذشته ۲۴ مورد ابتلا به کرونا داشته ایم .

حشمت کریمی افزود :آمار مبتلایان به کرونا از چهارم فروردین هر روز افزایش یافته است و احتمال دارد این روند ادامه داشته باشد.

وی افزود: تعدادی از مبتلایان شهرستان به کرونا متاسفانه به نوع انگلیسی مبتلا هستند.

کریمی با بیان اینکه اگر وضعیت قرمز شود همه متضرر خواهند شد گفت: اقامتگاههای بوم گردی علی رغم تذکرهای مراکز بهداشت و سازمان گردشگری مبنی بر انجام فعالیت با ۵۰ درصد ظرفیت متاسفانه بر اساس برآوردها با ۱۲۰ درصد ظرفیت مسافرین را پذیرش نموده اند.

وی در پایان گفت : لازم است ورودیهای شهرستان بر روی خودروهای شهرهای قرمز و نارنجی بسته شود.

عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی در بازارچه مرزی شوشمی

فرمانده سپاه پاوه نیز در این نشست گفت :بسیج طرح حمایت از خانواده های مبتلا را در قالب طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با تمام ظرفیت اجرا و ادامه می دهد .

سرهنگ مسعود دوستی افزود: از این به بعد بسته های معیشتی بصورت هوشمند و هدفمند توزیع خواهند شد.

وی افزود : از مرکز بهداشت درخواست داریم به منظور رهگیری و انجام تست کرونا از افرادی که با مبتلایان به کرونا تماس داشته اند روند اعلام اسامی به بسیج و تیم های مراقبتی و نظارتی را تسریع بخشند. و آمارهای خانوارهای مبتلا کم در امد را جهت پشتیبانی معیشتی سریعاً به بسیج اعلام گردند.

فرمانده سپاه پاوه گفت : در بازدید از بازارچه ی مرزی پاوه مشاهده شد که نه تنها مشتریان هیچ یک از پروتکلهای بهداشتی را رعایت نمی کنند بلکه برخی اصناف نیز پروتکلهای بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک را رعایت نمی نمایند. لازم است افرادی در ورودی این بازارچه برای راهنمایی والزام مشتریان به رعایت پروتکلهای بهداشتی بکار گرفته شوند و دستگاههای ضد عفونی نصب گردند.

وی گفت : برخی از نانواییها و کلانه پزیها مراکزی برای ازدحام جمعیت شده اند که لازم است به منظور جلوگیری از شیوع کرونا این مراکز کنترل و تحت مراقبت قرار گیرند.

سرهنگ دوستی افزود :با توجه ازدهام بیش از ظرفیت شهرستان و شیوع رو به طغیان کرونا علاوه بر اماکن بوم گردی و اقامت گاههای فاقد مجوز لازم است استفاده از قایق ها در روستای هجیج تا اطلاع ثانونی ممنوع گردد.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت :کشف حجاب در برخی تفرجگاهها و در داخل خودروها ی مسافران غیر بومی افزایش یافته که ضروری است نیروی انتظامی با اینگونه افراد هنجار شکن مقابله و برخورد جدی نماید.چرا که این امر تاثیرات آتی منفی و نامطلوبی برای مردم منطقه و خصوصا‌ نسل جوان و فرزندان ما خواهد داشت.

تشدید محدودیتهای ورود به پاوه را در مبادی ورودی

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان پاوه نیز در این نشست گفت :از امروز محدودیتهای ورود به شهرستان را در مبادی ورودی بیشتر خواهیم کرد.

سرهنگ حیدرحق جویان افزود:خودروهای شهرهای قرمز و نارنجی در مبادی ورودی پاوه برگشت داده خواهند شد.

وی با بیان اینکه ۱۲ ساعت به خودروهای غیربومی در شهرستان پاوه با فرصت داده می شود شهرستان را ترک نمایند گفت: خودروهای غیر بومی پاوه هر ۲۴ ساعت یکبار یک میلیون تومان جریمه خواهند شد.

کد خبر 7091

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha