آخرین آمار کرونا در کردستان؛ 61 بیمار جدید و یک فوتی

سرویس کردستان- رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی 61 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته و فوت یک نفر در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، فرزین رضاعی اظهار کرد: در حال حاضر 134بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستانهای استان افزود: در سنندج: 36نفر، سقز: 28 نفر، مریوان: 3نفر، قروه: 5 نفر، بیجار: 10 نفر، کامیاران: 5 نفر، دیواندره: 4 نفر و بانه: 164 نفر بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: اکنون 29 نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.

دکتر رضاعی از مرگ 1 بیمار در 24 ساعت گذشته خبر داد و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را 1097 نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد 441 نفر در سنندج، 187 نفر در سقز، 73 نفر در قروه، 70 نفر در کامیاران، 90 نفر در بانه، 63 نفر در دیواندره، 49 نفر در بیجار، 103 نفر در مریوان، 18نفر در دهگلان و 3 نفر در سروآباد جان ‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده ‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

کد خبر 6662

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha