4 میلیارد تومان اعتبار به حساب مدارس مهاباد واریز شد

سرویس آذربایجان غربی- نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: اعتباري بالغ بر ٤ ميليارد و ١٠٠ ميليون تومان به حساب مدارس شهرستان مهاباد واريز شد.

جلال محمودزاده در این خصوص به کردپرس افزود: اخیرا اكيپي از معاونین و کارشناسان وزارت آموزش و پرورش به شهرستان مهاباد سفر کرده بودند در راستای پیگیری های انجام گرفته ٤ ميليارد و ١٠٠ ميليون تومان اعتبار برای مدارس مهاباد جذب شد.

او بیان کرد: این اعتبار به منظور تقویت سرانه دانش آموزی توسط وزارت مربوطه به حساب ٩٥ مدرسه مهاباد واریز شده است.

نماینده مهاباد در مجلس گفت: هم اکنون ۴۲ پروژه مدرسه سازی در این شهرستان در حال اجراست که از این تعداد ۲۷ پروژه توسط خیرین مدرسه ساز و ۱۵ پروژه توسط بخش دولتی در دست ساخت است که عمر برخی پروژه های در حال ساخت بیشتر از ۱۰ سال است.

او بیان کرد: تراکم دانش آموزان در مهاباد و سطح استان بسیار بالاتر از میانگین کشوری بوده که باید برای رفع آن و احداث مدارس مختلف برنامه ریزی شود.

به گفته این نماینده مجلس؛ یکی دیگر از مشکلات مدارس این شهرستان استفاده از بخاری‌های نفتی در مدارس است که هم اکنون 105 مدرسه این شهرستان سامانه گرمایشی آنها با استفاده از بخاری نفتی است.

محمودزاده ادامه داد: دانش‌آموزان ۳۱ مدرسه این شهرستان هم در کانکس تحصیل می کنند، در حالی است که قرار بود که مدارس کانکسی جمع‌آوری شوند.

به گزارش کردپرس، قاسم احمدی لاشکی معاون وزیر آموزش و پرورش 16 دی ماه در سفر به مهاباد و شرکت در شورای آموزش و پرورش این شهرستان اظهار داشت: معضل کمبود فضای آموزشی در استان آذربایجان غربی وجود دارد و این امر نیازمند هم افزایی نمایندگان مجلس و دولت با توجه به اولویتهاست و لازم است تا احصا و فروش املاک مازاد آموزش و پرورش با رویکرد تبدیل به احسن مورد توجه قرار گیرد.

کد خبر 6608

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha