دادخواهی حادثه بمباران شیمیایی سردشت نباید مشمول زمان شود

سرویس آذربایجان غربی- رییس قوه قضاییه بیان کرد: دادخواهی در حادثه بمباران شیمیایی سردشت نباید مشمول زمان بشود و حامیان صدام به خصوص اروپایی‌ها که بمب های مختلف را در اختیار این کشور بعثی قرار دادند، باید محکوم بشوند.

به گزارش کردپرس، آیت الله سید ابراهیم رییسی روز پنجشنبه در دیدار با خانواده‌های جانبازان شیمیایی سردشت در ارومیه با اشاره به جنایت های صورت گرفته در دوران دفاع مقدس با همکاری کشورهای غربی و رژیم صدام به ویژه در حوزه بمباران های شیمیایی، گفت: کشورهای غربی، متهم اصلی دادگاه حقوق بشر در دنیا هستند.

او افزود: ما امروز در جایگاه مدعی حقوق انسان و بشر هستیم و غرب در جایگاه متهم، که چگونه بی رحمانه مردم را در سردشت، دیگر نقاط ایران و حتی کردستان عراق با سلاح شیمیایی کشتند.

رییس قوه قضاییه بیان کرد: مقام معظم رهبری تاکید ویژه ای به خانواده شهدا دارند و مسوولان باید دیدگاه ویژه ای نسبت به خانواده شهدا داشته باشند.

وی اظهار داشت: مقام معظم رهبری قبل از این شرایط کرونایی در برنامه های کاری خودشان، برنامه دیدار با خانواده شهدا داشتند که نشان دهنده توجه به جایگاه شهید و شهادت در نظام اسلامی است.

آیت الله رییسی تاکید کرد: باید به صورت ویژه نیازهای دارویی و درمانی جانبازان شیمیایی تامین شود در حالی که متاسفانه این مدعیان حقوق بشر غربی حتی اجازه نمی دهند دارو های مورد نیاز این عزیزان وارد کشور بشود.

کد خبر 5798

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha